Артилерійські боєприпаси, які надав Захід, почали надходити до Сил оборони на фронті. Водночас їх все ще не достатньо.

Дивіться також Росіяни тиснуть на Роботине та просуваються в Часовому Яру: як змінилася лінія фронту за тиждень

Росіяни зберігають перевагу

Українські солдати, які тримають оборону поблизу Вовчанська розповіли, що боєприпаси, які нам надав Захід, почали надходити на їхню ділянку фронту, але російські сили в цьому районі все ще зберігають перевагу в боєприпасах.

Один український солдат сказав журналістам, що перевага становить п'ять до одного на користь росіян.

Інший український солдат пояснив, що боєприпаси почали "просочуватися" на лінію фронту, але ще не набули значних масштабів. За його словами, російські війська продовжують мати "значну перевагу" в боєприпасах.

У ISW вважають, що російські війська намагаються досягти значних тактичних і оперативних цілей до того, як американська військова допомога надійде до українських сил на фронті в повному обсязі.

Наступ Росії на Харківщину зупинився

  • Росія 10 травня почала новий наступ на Харківську область. Втім, наразі він зупинився. Які проблеми виникли в окупантів на Харківському напрямку, проаналізували в американському Інституті вивчення війни.
  • Аналітики зауважили, що головні зусилля агресора №1 – Харківщина. Ціль – відкинути Сили оборони від кордону з Бєлгородською областю й наблизитися до Харкова в радіусі дії артилерії.
  • Голова Харківської ОВА заявляв про занепокоєння через можливу активізацію дій загарбників на Золочівському напрямку. Напередодні Олег Синєгубов зазначав, що російські війська не зосередили "ударне угруповання" на цьому напрямку, але можуть перенаправити сили з Липецького та Вовчанського для наступальних дій.