Про це заявив міністр оборони України Степан Полторак, доповідаючи на нараді в Порошенка про ситуацію із вибухами на військових складах поблизу Ічні на Чернігівщині.

Читайте також: Вибух на військових складах поблизу Ічні: що там сталось і хто у тому винен

За словами Полторака, на момент підриву вранці 9 жовтня склади було заповнено приблизно на 50%, а найбільш дефіцитні та критично важливі для ЗСУ боєприпаси було передислоковано на інші арсенали та бази з захищеним типом зберігання.

Очільник Міноборони доповів Порошенкові, що приблизно о 3:20 вівторка одночасно було підірвано три сховища арсеналу, а вже за 20 хвилин відбувся підрив ще кількох сховищ.

Станом на 15:00 9 жовтня, відомо, що внаслідок детонації пожежею охоплено приблизно 30% всього арсеналу, що зберігався на військових складах біля Ічні.

Для гасіння пожежі, осередки якої вдалось локалізувати, використовують 2 спеціальні протипожежні танки, найближчим часом очікують прибуття ще трьох танків.

У прес-службі Міноборони звітують, що станом на 17:00 ситуація на 6-му арсеналі дозволяє вже найближчим часом розпочати гасіння пожежі по периметру технічної території.

Дивіться відео про вибухи на військових складах біля Ічні 9 жовтня:

Вранці 9 жовтня Україну сколихнули нові вибухи на військових складах. На території 6-го арсеналу Міноборони біля Ічні на Чернігівщині сталась пожежа і почали вибухати боєприпаси.

У 30-кілометровій зоні над Ічнею закрито повітряний простір, припинено рух поїздів і перекрито низку доріг. Відомо, що по допомогу до медиків звернулись 63 людини. Більшість скаржаться на погане самопочуття через сильну задимленість, спровоковану пожежею біля вибухів на військових складах.

У Службі безпеки України заявили, що розглядають версію про можливу диверсію на складі боєприпасів Чернігівщини. Військова прокуратура почала розслідувати вибухи на арсеналі поблизу Ічні як службову недбалість.

Раніше у Чернігівській ОДА повідомили, що евакуації підлягають приблизно 19 тисяч місцевих жителів. Станом на обід вівторка з прилеглих населених пунктів евакуювали приблизно 12,5 тисяч місцевих жителів.

До слова, це вже далеко не перший випадок вибухів на військових складах в Україні впродовж останніх років.

Ічня вибухи військові склади інфорграфіка
Вибухи на військових складах в Україні: інфографіка