Генеральний штаб ЗСУ привітав людей в Україні та за її межами з Днем вишиванки. У четвер, 18 травня, військові опублікували відеоролик, передає 24 Канал.

Читайте також Вишита чи вишивана: як правильно говорити українською про День вишиванки

Як ЗСУ привітали українців

Вишита свободою. Гаптована силою. Виткана любов'ю. Вишиванка – культурна броня нації,
– підкреслюється у відео.

На кадрах жінка під емоційну музику шиє сорочку для українського захисника. Воїн повертається додому, чим тішить майстриню, та приміряє її дарунок. Після цього він одягає вишиванку під військову форму ЗСУ.

Чуттєвє привітання з Днем вишиванки: відео Генштабу ЗСУ

Яке значення вишиванка має для наших воїнів

Ролик супроводжується текстовим зверненням. У ньому вишиванка називається оберегом, що символізує нашу силу, незламність та єдність. У Генштабі підкреслили, що цей символ нашої культури нитка за ниткою з'єднує українців, багато з яких наразі розкидані по світу через розв'язану Росією війну.

Вона (вишиванка – 24 Канал) зігріває нас любов'ю рідних в окопах цієї війни, надає силу перемагати у важких боях. Слава Україні! Разом переможемо!
– написали захисники.

Як святкують День вишиванки відомі українці

  • Володимир Зеленський вдягнув вишиванку з особливими орнаментами, зробив селфі та опублікував світлину у соцмережах. Президент України написав особливе звернення, оскільки на 18 травня також випав День вшанування пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу.
  • Дружина українського лідера також перевдягнулася. Олена Зеленська була помічена у Сеулі у вишиванці. Перша леді приїхала до Республіки Корея, щоб зустрітися з нашою діаспорою.
  • Не забули одягнути вишиванки й українські зірки: Святослав Вакарчук, Тіна Кароль, Дарія Астаф'єва та інші. 24 Канал зробив підбірку світлин наших артистів у національному вбранні.