Про це повідомив Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний. Він заявив, щоб дістатися до кордонів Криму, ЗСУ потрібно подолати відстань у 84 кілометри до Мелітополя.

Важливо "Наступ Росії може початися в напрямку Києва": Залужний назвав три стратегічні завдання ЗСУ

Як українські військові повернуть Крим

Залужний не зміг констатувати, чи стримують союзники України наступ на Крим. Проте Головнокомандувач запевнив, що контроль над Мелітополем дав би повний вогневий контроль над наземним коридором.

Адже, за словами військового, з Мелітополя ЗСУ вже можуть обстрілювати Кримський перешийок. Але це можливо лише тоді, коли Україна отримає відповідні ресурси від західних партнерів.

Для перемоги Україні потрібні ресурси

З озброєнням, яке наразі є в України, ЗСУ не можуть проводити нові великі операції, хоча над цим вже працюють.

Я знаю, що можу перемогти цього ворога. Але мені потрібні ресурси. Мені потрібно 300 танків, 600 – 700 БМП, 500 гаубиць,
– заявив Залужний.

З такими ресурсами, за словами Головнокомандувача, Україна цілком реально може вийти на рубежі 23 лютого. Залужний каже, що "ми отримуємо те, що отримуємо", але це – найменше, що нам насправді потрібно.

Основні тези інтерв'ю Залужного:

  • Головнокомандувач ЗСУ не сумнівається, що росіяни знову підуть на Київ. Зараз вони готують близько 200 тисяч нових солдатів;
  • Українська армія має достатньо людей. Додаткова масштабна мобілізація не потрібна, але необхідно більше зброї;
  • Щоб вийти на рубежі 23 лютого, Україні треба 300 танків, 600 – 700 БМП та 500 гаубиць;
  • Щоб дістатися кордонів Криму необхідно подолати відстань у 84 кілометри до Мелітополя – це дасть змогу обстрілювати Кримський перешийок;
  • Окупанти адаптувались до HIMARS та відійшли на відстань, яку він не може досягти. Наразі нічого більш далекобійного у нас немає, але ЗСУ готуються до нової великої операції.