Про це сьогодні заявив народний депутат, член комітету з фінансової політики і банківської діяльності ВР Максим Поляков.

"Гонтарева – високопоставлений чиновник. У нас держава витрачає сотні мільйонів на НАБУ, утримується армія чиновників. Ось нехай займатимуться не популізмом або піаром, а конкретним розслідуванням. Якщо підтвердяться ці звинувачення, в першу чергу людини повинні звільнити з роботи, а потім він повинен понести за це кримінальну відповідальність. Адже мова йде про великі цифри, там посилання на сотні мільйонів. На жаль, у нас немає прикладів відсторонення високопоставлених чиновників, яким дали реальний термін з реальним покаранням", – сказав парламентарій.

Нагадаємо, на початку цього тижня сайт "Главком" опублікував документи, які доводять зв'язок компанії Валерії Гонтаревої "Інвестиційний Капітал Україна" (ICU) з арештованими в "Ощадбанку" засобами, що належать оточенню екс-президента Віктора Януковича.

ICU в листопаді-грудні 2013 року для ряду кіпрських компаній придбала на біржі "Перспектива" валютні облігації держпозики (ОВДП) на загальну суму 10,7 млрд грн. Ці ж юрособи-нерезиденти є учасниками кримінального провадження, відкритого Генпрокуратурою. За рішенням Печерського суду від 13.06.2014, майно і рахунки кіпрських клієнтів ICU арештовані, так як фірми пов'язані з колишнім першим віце-прем'єром України Сергієм Арбузовим. Встановлено, що за допомогою придбання ОВДП Арбузов відмивав кошти, отримані від різних корупційних схем.

При цьому, народний депутат Олег Осуховський заявив про необхідність допитати Валерію Гонтареву в зв'язку з висунутими проти неї звинуваченнями, а також відсторонити її від посади на час розслідування. Коментарі Валерії Гонтаревої щодо висунутих проти неї звинувачень на даний час відсутні.

Валерія Гонтарева обіймала посаду голови ради директорів групи в 2007-2014 роках. Як стверджується на сайті компанії, "під її керівництвом ICU стала найбільшим керуючим активами публічних фондів в Україні, найбільшим торговцем цінними паперами та лідером в інвестиційно-банківському бізнесі".