Фірма ТОВ "СП Еконіка" була позбавлена ліцензії на роботу з небезпечними відходами у жовтні 2016 року через низку порушень, які виявила комісія Міністерства екології.

Читайте також: Як Міністерство культури відреагувало на гучне розслідування щодо перебудови Лаври

Один із співзасновників ТОВ "СП Еконіка" Володимир Ширяєв працював офіційним помічником народного депутата Недави, але був звільнений з цієї посади одразу після звернення журналістів "Радіо Свобода" до депутата з проханням прокоментувати ці факти у червні 2017 року.

У травні та червні журналісти побували на промисловому майданчику підприємства у селищі Коцюбинське Київської області і переконалися, що компанія "Еконіка" і далі функціонує. До того ж в рекламних оголошеннях відкрито пропонує клієнтам утилізувати хімічні реактиви, отрутохімікати, акумулятори і залишки кислот.

Фірма пропонує утилізувати токсичні відходи

Працівники промзони підтвердили, що компанія "Еконіка" приймає відходи. На самому складі "Схеми" побачили вживані ємності від отрутохімікатів, баки з небезпечними рідинами, бочки від нафтопродуктів, акумулятори і велику кількість люмінесцентних ламп.

Баки з токсичними відходами на складі

Знімальна група приїжджала на склад "Еконіки" кілька разів, і небезпечних матеріалів щоразу ставало більше.

Люмінесцентні лампи

Народний депутат та заступник голови комітету з питань екологічної політики парламенту Олег Недава в інтерв’ю журналістам програми "Схеми" заявив, що нічого не знає про бізнес свого помічника Володимира Ширяєва. Пізніше він повідомив, що звільнив Володимира Ширяєва з займаної посади саме через те, що інформація про бізнес його помічника підтвердилася.

Читайте також: Компанія, пов'язана з росіянами, влаштувала підводне звалище на Миколаївщині

При цьому Олег Недава був єдиним з народних депутатів, хто особисто відвідував засідання Апеляційної ради, де розглядалася скарга "Еконіки" та інших компаній. Сам він заявив, що захищає інтереси реально діючих підприємств, які звернулися до нього як до заступника голови профільного комітету Верховної Ради.

"В Україні не триста ліцензіатів, а десяток реально діючих підприємств, які мають право на отримання ліцензії. В такому разі, я пишаюся тим, що я лобіюю інтереси реально діючого сектору економіки, і ганьба чиновникам, які лобіюють інтереси фіктивних фірм!", – зауважив він.

Тим часом директор "СП Еконіка" Олексій Панін запевнив, що вони мають права працювати, бо оскаржують анулювання ліцензії у Державній регуляторній службі та суді.

Ліцензії, наша та інших компаній, анульовані. Державна регуляторна служба у цьому розбирається і приходить до висновку, що анулювали незаконно. Отже, або є якийсь підступ, або Міністерство свідомо ставить собі задачі анулювати всі ліцензії, знаходить якесь дрібне порушення (є 150 папірців, а одного бракує), і це стає приводом для анулювання ліцензії,
– заявив він.

У Мінекології наполягають, що позбавили фірму ліцензії в жовтні 2016 року через цілу низку суттєвих порушень, та зауважують, що жодних рішень про поновлення ліцензії міністерство не ухвалювало. Крім того, досі триває суд, тож нині ліцензія "Еконіки" вважається недіючою.