Кошти ДІУ планує залучити шляхом випуску облігацій.

“У цьому році ми плануємо розмістити 1 млрд. грн. облігацій під держгарантії, така норма в бюджеті 2010. Крім цього, у цьому році ми також плануємо випустити іпотечних облігацій на 200 млн. грн. під іпотечне покриття”, - сказав голова правління ДІУ Віктор Миргородський.

Зауважимо, ставка рефінансування ДІУ становить 11% річних у гривні, але банки не матимуть права кредитувати позичальників за ставкою, вище за 15%. Учасники ринку зауважують, що майбутній дохід може не перекрити усі ризики.

“Різниця між тими грошима, які банки отримують і під які вони будуть фінансувати, становить 4%, це той дохід, який бере собі банк, і не всі банки можуть вирішити, що 4%, які вони отримують, покривають ті ризики, які може представляти собою цей забудовник”, - каже представник комерційного банку Олег Левчук.

Зауважимо, з початку поточного року ДІУ вже профінансувала добудову об’єктів нерухомості на суму близько 200 млн. грн. Головну увагу відомство приділяє будівництву житла у регіонах, особливо у містах, де планується проведення Євро-2012.