Щоб запобігти таким проблемам, як заплутані гірлянди або інші елементи декору важливо створити надійну організаційну систему та уникати типових помилок при зберіганні. Про це пише 24 Канал з посиланням на Better Homes and Gardens.

Дивіться також Впадає в очі з перших секунд: який різдвяний декор обрала для ґанку Хлої Кардашян

1. Використання невідповідних контейнерів для зберігання

Якщо ви маєте звичку зберігати святковий декор у картонних коробках, це те, що варто виправити. Перш за все, картон забезпечує мінімальний захист, а з часом взагалі псується. Кращим і безпечним рішенням є використання міцних контейнерів із кришками, які можна складати.

Хоча можна знайти їх у святкових кольорах, як-от червоний і зелений, прозорі контейнери дозволяють легко сканувати вміст. Ви також можете шукати контейнери, створені з відділеннями або роздільниками, наприклад органайзер для прикрас.

2. Нехтування сортуванням декору перед зберіганням

У будь-якому проєкті організації дому важливо сортувати предмети за категоріями, щоб легше було знайти те, що вам потрібно, коли воно вам знадобиться пізніше. Це ж стосується і святкового декору. Наприклад, поєднання внутрішніх і зовнішніх прикрас в одному контейнері може невдовзі забруднити інші чисті предмети в приміщенні.

Перш ніж прибирати речі, відділіть прикраси за використанням, типом або матеріалом. Це не тільки збереже речі в чистоті та запобіжить зіпсуванню прикрас, але й зробить процес декорування наступного сезону легшим.


Сортування новорічних прикрас є необхідним / Фото Unsplash (Sandra Grünewald)

3. Неправильне обгортання гірлянд

Є річ, яка щороку засмучує багатьох господарів – знайти лад в переплутаних гірляндах, які вони поспішно склали минулого року. Щоб не витрачати час на їх розплутування, коли настане наступне Різдво, ретельно загорніть кожне пасмо, перш ніж прибрати їх. Щоб полегшити процес складання можна використовувати шматок картону або навіть вішалку для одягу. Закріпіть кінці різдвяних вогників кабельними стяжками, перш ніж помістити їх у контейнер, щоб захистити лампочки.

4. Необережне поводження з крихкими предметами

Маленькі лампочки – не єдиний делікатний предмет декору, на який варто звернути увагу. Такі предмети, як скляні прикраси, новорічні фігурки, тарілки тощо, можуть пошкодитися під час зберігання. Скласти їх без надійного закріплення – це вірний спосіб знайти їх зламаними наступного року. Замість цього використовуйте розділені контейнери або загорніть кожну крихку прикрасу у пухирчасту плівку, пакувальний папір або тканину, перш ніж упакувати їх.

Хоча штучні дерева, віночки та гірлянди не можна зламати, їх слід також зберігати акуратно, щоб вони не деформувалися. Використовуйте спеціальні органайзери, такі як мішки для зберігання дерев або коробки для вінків, щоб підтримувати їх у гарному стані.

5. Господарі забувають за батарейки

Ймовірно, у вас є принаймні кілька святкових прикрас, що працюють від батарейок, наприклад світлодіодні ліхтарі або безполум’яні свічки. Майте на увазі, що залишаючи батареї всередині цих предметів під час зберігання, це може призвести до корозії, особливо якщо ваше місце для зберігання має підвищений рівень тепла або вологості. З міркувань безпеки завжди виймайте батареї з будь-яких електронних прикрас (і зберігайте їх у зручному місці), перш ніж пакувати їх.

6. Відсутнє очищення прикрас перед зберіганням

Пил може легко накопичуватися на ваших прикрасах протягом сезону. Якщо ви складете речі, не почистивши їх, будьте готові зустрітися з потенційними пошкодженнями, плямами та навіть неприємними запахами, коли наступного року відкриєте контейнери. Щоб уникнути цього, протріть видимо забруднені прикраси чистою вологою тканиною. Переконайтеся, що все повністю висохло перед зберіганням, щоб запобігти цвілі.


Обовʼязково потрібно протирати прикраси від пилу / Фото Unsplash (Toni Cuenca)

7. Зберігання декору у невідповідному місці

Зберігання святкового декору в гаражі, підвалі або на горищі – це не рідкість, і це не є неправильним. Проблема виникає, коли ці зони піддаються коливанням температури та рівня вологості. Ці умови можуть спричинити деформацію пластику, вицвітання різнокольорових тканин і появу цвілі.

Якщо можливо, завжди зберігайте різдвяні прикраси в зоні вашого дому з контрольованим кліматом, наприклад у шафі в кімнаті для гостей або спеціальному місці для зберігання. Якщо вам доводиться використовувати таке місце, як-от підвал, можна взяти пакети для поглинання вологи, щоб краще зберегти речі протягом року.

8. Нема маркування декору

Після святкового хаосу іноді так і хочеться якнайшвидше навести порядок. Але варто зрозуміти, що поспішний процес не принесе жодної користі. Останнім кроком системи зберігання декору є ​​маркування кожного контейнера чи органайзера, щоб наступного року швидко розібратися і взяти ті прикраси, які вам необхідні.

Маркуйте декор, щоб легко розібратися, які саме прикраси зараз вам необхідні / Фото JESHOOTS.COM