Голова фракції партії Давид Арахамія наголосив, що принцип "не на часі" вже не спрацює. І прокоментував свіжий скандал із закупівлями продуктів для військових.

Актуально Вводять в оману, – у Міноборони відреагували на скандал з продуктами для військових

З 24 лютого офіційними і не офіційними каналами постійно попереджали чиновників усіх рівнів: сфокусуватися на війні, допомозі постраждалим, зменшенні бюрократії і перестати займатися сумнівними справами. До багатьох дійшло. А до багатьох, на жаль, ні. Мабуть, цієї весни точно саджати будемо активно,
– зауважив Арахамія.

У "Слугах" обіцяють розібратись зі свіжими скандалами

Він також повідомив, що найближчим часом завершиться конкурс на посаду директора НАБУ, відтак побудову незалежної антикорупційної інфраструктури буде завершено.

"Не на часі" вже не працює. Деякі люди втратили розум і мародерять без страху і докорів совісті. Це стосується і нещодавніх закупівель генераторів, і свіжих скандалів у Міністерстві оборони,
– уточнив Давид Арахамія.

Він пообіцяв, що сьогодні на Комітеті нардепи розберуться в ситуації, а Арахамія буде ініціювати повернення парламентського контролю над діяльністю виконавчої влади.

Керівник фракції також процитував президента, мовляв, "цей тиждень буде часом відповідних рішень".

До теми Буде тиждень справедливих рішень: Зеленський у зверненні прокоментував скандали у владі

"Жирувати за державний кошт не вийде"

На сайті партії "Слуг" також опублікували заяву із закликом до правоохоронних та антикорупційних органів провести ретельне, безкомпромісне і швидке розслідування фактів щодо корупційних діянь високопосадовців уряду й окремих міністерств.

"Часи, коли люди при посадах могли собі жирувати за державний кошт, минули безповоротно", – йдеться у повідомленні.

У заяві вказали, що "ці люди мають бути жорстко покарані у повній відповідності до закону. Незважаючи на посади і час перебування на ній. Незважаючи на особисті досягнення чи впізнаваність в інформаційному просторі".

Скандал із закупівлями продуктів для військових: головне

  • ЗМІ опублікували копію угоди вартістю 13,16 мільярда гривень, укладеної 23 грудня Міноборони на послуги організації харчування у 2023 році військових частин, дислокованих у Полтавській, Сумській, Київській, Житомирській, Чернігівській і Черкаській областях. Ціни – значно завищенні.
  • Для порівняння видання обрало мережу магазинів "Сільпо" у спальному районі Києва. Ціни на найбільш ходові харчі виявилися завищеними у 2 – 3 рази.
  • Того ж дня керівництво Міністерство оборони України викликали на Комітет Верховна Рада України з питань національної безпеки, оборони та розвідки.
  • У Міноборони прокоментували ситуацію наступного дня: запевнили, що усі закупівлі здійснюються у законному порядку. Ба більше, Міноборони готує матеріали до СБУ щодо поширення завідомо неправдивих відомостей.