Владу Кім Чен Ір отримав у спадок від свого батька Кім Ір Сена в 1994 році.

Автор книги "Орієнт експрес", представник російського президента у Далекосхідному федеральному окрузі Костянтин Пуліковський розповів чимало цікавих побутових дрібничок із життя північнокорейського диктатора. Виявилося, що Кім Чен Ір знає, зокрема, російські пісні.

Усупереч своїй офіційній біографії він народився на території Радянського Союзу, і вже потім разом із батьком, радянським офіцером, був делегований до Північної Кореї для встановлення комуністичного режиму. “Він любить ці пісні співати і досить серйозно цікавиться тим, що відбувається в Російській Федерації, хоча спочатку цю Федерацію не сприймав”, - пише Пуліковський, котрий чомусь порівнює Кім Чен Іра з Петром Першим.

ЧОЛОВІЧІ СЛАБКОСТІ

ЇЖА. Як пише Костянтин Пуліковський, завжди у поїзді, яким подорожував вождь, були свіжі омари, яких він їв срібними паличками. Удвох вони запивали омарів шампанським, часто в компанії чарівних жінок.

ЖІНКИ. У Кім Чен Іра офіційно визнаних троє дітей (жоден з них не народжений від законної дружини). У свою чергу, преса Південної Кореї нарахувала ще 13 незаконнонароджених нащадків. “Улюблений керівник" любить дівчат зі світу мистецтва - балерин, актрис і художниць. Одного разу він взяв у коханки відразу всю балетну трупу Пхеньяну. Число його пасій за все життя оцінюється в тисячу осіб.

ТИТУЛИ. Він має їх понад сотню. Серед них - "Залізний всепереможний полководець", "Сонце соціалізму", "Провідна зірка XXI століття", "Центр партії" і "Прекрасний образ".

До речі, в Північній Кореї у 1997 році день народження Кім Ір Сена 15 квітня оголошено святом Сонця і введено чучхейське літочислення, що починається з 1912 року (рік його народження).

ЯДЕРНА ЗБРОЯ ПРОТИ ВОРОГІВ РЕЖИМУ

А ще запам'ятався Кім Чен Ір своєю жорсткою позицією щодо права розробляти і мати ядерну зброю. Бажанню керівництва КНДР навіть не завадили погрози, які лунали з США, Південної Кореї, країн Європи. 9 жовтня 2006 року Північна Корея вперше провела справжній ядерний вибух. 25 травня 2009 року КНДР провела другі випробування ядерної зброї. Потужність, за заявами Міністерства оборони Росії, склала від 10 до 20 кілотонн.

КОНФЛІКТ ІЗ ПІВДЕННИМИ БРАТАМИ

Загострення відносин з південними корейцями відбувається постійно. Останній конфлікт датований 2010 роком, коли низка події призвели до розірвання дипломатичних відносин між двома республіками.

Так, 26 березня 2010 був потоплений корвет "Чхонан", який належав ВМФ Південної Кореї. Відповідальність поклали на збройні сили КНДР. А вже 23 листопада того ж року артилерія КНДР обстріляла південнокорейський острів Йонпхендо в Жовтому морі. В результаті обстрілу поранено 14 південнокорейських військовослужбовців, троє з них отримали важкі поранення, четверо загинули, була зруйнована частина будинків цивільного населення.

ПОМПЕЗНІСТЬ НА ТЛІ ЗУБОЖІННЯ

Інтернет, телебачення і преса час від часу демонстрували помпезні святкування дня народження Іра. Описувати їх не буду, а просто пропоную подивитися. Це шоу Аріран, яке є життям-мрією народу КНДР:

І це у той час, коли економіка країни переживає глибоку кризу, обтяжену розпадом Радянського Союзу - головного торгового партнера КНДР. З 1991 року від голоду померли мільйони осіб. За повідомленням ООН, щодня понад три мільйони корейців не доїдають, а тому країна потребує гуманітарної допомоги.

Побут корейців:

Ера Кім Чен Іра закінчилась. Однак, розпочалась нова ера його молодшого сина — Кім Чон Ина. Він вже оголошений "великим спадкоємцем" померлого північнокорейського лідера. Як зазначає Reuters, це перший випадок згадки Кіма-молодшого в повідомленнях. Кім Чон Ина назвали "наступником революційних ідей Чучхе і видатним лідером партії, армії і народу".