Культ особи набув монструозних масштабів. Дітей у школs вчили називати його "наш Тато Трухільйо". Головнимb гаслами Домінікани в середині ХХ століття були: "Бог – на небі, Трухільо – на землі".

Читайте також: Маргарет Тетчер: хто ця неоднозначна "залізна леді" та які випробування впали на її плечі

В Трухільйо була страшна мегаломанія. Манія величі вкупі з комплексом неповноцінності. Він був одержимий своїм зовнішнім виглядом. Багато часу проводив на тренуваннях і завжди був бездоганно одягнутий. Його костюми стали легендарними, як і його колекція з трьох тисяч краваток,
– сказала історик Луіса Наварро.

Але набагато гіршим, ніж штучний світ, побудований пропагандою, був терор і свавілля режиму.


Рафаель Трухільйо

Рафаель Трухільйо народився у бідній родині. Основні правила життя - дізнавався на вулиці. Подорослішати довелося рано. У підлітковому віці влився в банду злодюжок, був конокрадом і контрабандистом. Легальним прикриттям цих занять була робота на телеграфі.

Щасливим білетом для нього став колапс Домініканської Держави. У 1916 країну-банкрут окупували американські війська. Морська піхота "янкі" спиралася на допоміжні місцеві підрозділи. Рафаель записався в Нацгвардію, де знадобилися здобуті на вулиці сміливість, нахабство і вміння вирішувати будь які завдання силою.

Історію життя жорстокого диктатора Трухільйо – дивіться у програмі.