Росіяни зловтішаються: їхній співвітчизниці, котра вирішила воювати за Україну, відмовляють в громадянстві. Вдома її вважають зрадницею, а ФСБ розпочала розшук. В Україну дівчина приїхала одразу після Євромайдану, пішла добровольцем на фронт. Спочатку воювала в лавах батальйону "Айдар", а далі – в 58-ій аеромобільній бригаді.

Читайте також: Україна не дає громадянства росіянці, яка воювала за Україну: в Росії їй світить в'язниця

Уже три роки дівчина намагається стати громадянкою країни, за яку воює. Проте все марно. Не вистачає єдиного папірця – довідки про несудимість, пояснюють у міграційній службі. Проте цей документ вона може отримати лише в Росії. Очевидно, що поїздка додому може закінчитись ув'язненням.

Це якась нісенітниця. Невже не можна зробити якийсь дієвий механізм. Якщо ви визнаєте, а ми вже визнаємо Російську Федерацію країною-агресором, то треба розуміти, що такі люди не можуть отримати звідти такі документи,
– зазначив юрист Масі Найєм.

Однак існує ще один спосіб. Документ можуть надати в посольстві Російської Федерації в Україні. Однак це теж не гарантує дівчині безпеку. Саме тому під стіни офіційного представництва країни-агресора разом із Юлією Толопою прийшли її побратими, активісти та волонтери. У разі посягання на її свободу – у військовослужбовця є надійний тил.

"Як такій людині, яка здалеку, з такої країни приїхала захищати нас, не давати громадянство?" – дивується боєць батальйону "Айдар" Віктор.

Пережити неприємний візит воїну АТО знову доведеться через 2 місяці. За цей період дівчині обіцяли зробити довідку про несудимість і російський паспорт, який згорів під час виконання бойового завдання на війні. Згодом Юлія Толопа змогла б обміняти їх на український. Активісти ж обіцяють страхувати кожен її крок.