У соцмережах заявили, що Слободянюк виїхала до тимчасово окупованого Криму на початку повномасштабного вторгнення та повернулася лише через пів року. Тоді жінку звільнили з посади директорки школи №292 за прогули. Суд визнав це рішення незаконним та поновив Слободянюк на посаді. Жінці мають виплатити приблизно 100 тисяч гривень компенсації. Департамент освіти і науки подав апеляцію.

До речі Скільки київських учнів пишаються Україною: вражаючі результати опитування

Слободянюк вийшла на зв'язок з 24 Каналом, щоб розповісти свою історію. Окрім того, редакція зв'язалася з Сергієм Горбачовим – освітнім омбудсменом. Деталі – читайте у матеріалі.

Про що мовилося у публікації

Авторка публікації переконувала, що Слободянюк виїхала з України до тимчасово окупованої Євпаторії. Мовляв, її син – начебто заступник прокурора цього міста, а батько, донька та сестра нібито мають російські паспорти.

Ба більше, стверджують, що в ексдиректорки школи також є російський паспорт. В інстаграмі знайшли світлини, де Ольга веселиться в одному з ресторанів Євпаторії, а її дочка у кокошнику та бусах з бубликів відзначає Масляну.

Дочка Слободянюк святкує Масляну / Фото з інстаграму

Водночас у коментарях до публікації зазначили, що директорка виїхала з Криму навесні 2014 року, коли розпочалася окупація. Вона перейшла на українську мову й розривалася між школою та сім'єю, яка залишилася в Євпаторії.


Слободянюк в Євпаторії / Фото з інстаграму

Слободянюк розповіла про виїзд з окупації

Слободянюк розповіла, що виїхала з Криму після окупації півострова. Відтоді вона їздила на тимчасово захоплену територію з єдиною метою – побачити рідних, які залишалися там. Слободянюк розповіла, що у лютому 2022 року взяла відпустку та вирушила до Криму.

На тимчасово окупований півострів жінка потрапила законно (через пункт пропуску "Каланчак"). Свої слова жінка підтверджує довідкою, яку видала ДПСУ. Повернутися тим же шляхом Слободянюк не змогла – почалася повномасштабна війна. Жінка зізнається, що їй – директорці української школи – у Криму було дуже страшно.


Довідка від ДПСУ / Документ Ольга Слободянюк надала 24 Каналу

Чи є у Слободянюк російський паспорт

Жінка розповіла, що до окупації Криму працювала вчителькою історії в одній зі шкіл Євпаторії. Коли росіяни вторглися на півострів, вчителям примусово роздали російські "паспорти". Де зараз так званий "документ", Слободянюк не пригадує. Вона переїхала до Києва й чекає, коли Крим повернеться додому.

Окрім того, Слободянюк спростувала інформацію про те, що її син працює заступником так званого "прокурора" окупованої Євпаторії.

Після 24 лютого Слободянюк застрягла у Криму

Слободянюк розповіла, що пункт пропуску "Каланчак" припинив роботу. Тривали бойові дії. Повернутися в Україну можна було лише через територію Росії. Декілька місяців Слободянюк пробула у тимчасово окупованому Криму. Слободянюк наголосила, що весь цей час перебувала у готовності до дороги.

В Україну вона повернулася влітку 2022 року. Виїхала через Кримський міст до Владикавказу на Грузію. Тоді – у Туреччину, а вже звідти – до Праги. З чеської столиці Слободянюк повернулася в Україну.

Дізнавшись, що її звільнили за прогули жінка подала до суду. Слободянюк наголошує, що отримала багато коментарів підтримки від батьків учнів.

Що каже освітній омбудсмен Горбачов

Сергій Горбачов – освітній омбудсмен – розповів, що справа – дуже складна і має дві складові: правову та етично-освітню. Ще перебуваючи на території тимчасово окупованого Криму, Слободянюк надсилала заяви до Департаменту освіти і науки, а також – вийшла на зв'язок з омбудсменом. Жінка намагалася з'ясувати, що їй робити далі.

Горбачов порадив Слободянюк писати заяву на призупинення контракту або на відпустку без збереження зарплати. Омбудсмен наголосив: якби департамент це зробив, наразі не мовилося б про компенсацію за вимушений прогул.

Горбачов наголосив, що звільнення Слободянюк – незаконне. Суд це підтвердив. Водночас якщо говорити про соціальний та етичний бік справи, омбудсмен переконаний: жінка не зможе повернутися до роботи у школі №292.

Бо освіта – це довіра, без довіри освіта – неможлива. А наразі велика частина батьків та вчителів висловили недовіру директорці школи. Намагатися повернутися до керування закладом у таких умовах – це поглиблювати конфлікт, що шкодить насамперед дітям. Тому наполегливо раджу після виконання рішення суду самій директорці ухвалити відповідальне рішення щодо роботи у цій школі, – заявив Горбачов.

У коментарі 24 Каналу Слободянюк запевнила, що не збирається повертатися до роботи у школі №292. Жінка наголошує: її мета – досягнути справедливості.