Маршрут передбачав повернення дітей через населений пункт Мілове Луганської області.

МЗС України прийняло рішення про невідкладний виїзд представника Генерального консульства України в Ростовській області до можливого пункту перетину кордону в м. Ізварино. Одночасно Валерія Лутковська провела прямі телефонні переговори з правозахисниками в Російські Федерації та Уповноваженим з прав людини в Російській Федерації Еллою Памфіловою та отримала запевнення повного сприяння у справі щодо недопущення незаконного переміщення дітей, а у разі примусу з боку озброєних терористів щодо керівництва дитячого закладу до здійснення переміщення дітей – сприяти якнайшвидшому поверненню дітей до України,
— йдеться у повідомленні прес-служби омбудсмена.

У Лутковської спростували інформацію від посольства РФ в Україні та від Російського Омбудсмена, буцімто діти вже у російському місті Донецьк (Ростовська область). Про це МЗС повідомило й т.в.о. українського прем'єра Володимира Гройсмана, а маршрут слідування українського консула терміново змінили, внаслідок чого консул поїхав до російського Донецька.

Внаслідок цієї дезінформації втратили дорогоцінний час, бо фактично діти перебували на кордоні вже на російській стороні. Виснажені та без можливості отримати необхідну допомогу,
— додають у відомстві.

Та все ж після дзвінка Лутковської до керівника дитячого закладу (близько 23 години) чітко з’ясували, що діти — поблизу ПП «Ізварино», а російська сторона відмовляється від переговорів щодо подальшої долі дітей без участі українського консула.

Близько першої години ночі український консул прибув до Ізварино. Тоді ж досягнули домовленості щодо пересування групи дітей по території РФ вздовж кордону до населеного пункту Чорткове для подальшого повернення в Україну в пункті пропуску біля селища Мілове,
— зазначають у Лутковської.

І вже сьогодні вранці, 27 липня, близько 8 години діти таки перетнули український кордон, де їх зустріли працівники Міловської РДА Луганщини й оглянули лікарі.

"Стан дітей задовільний. Наразі їх розмістили в одному з дошкільних закладів для відпочинку. Вже найближчим часом вирішуватиметься питання про подальше перебування дітей у відповідному дитячому закладі на безпечній території України", — додали у прес-службі.

Нагадаємо, вчора, 26 липня, з інтернату Луганська терористи викрали 60 дітей-сиріт, які потребують постійного медичного нагляду, та без відповідних дозвільних документів двома автобусами намагаються вивезти їх до Росії.