Попри це, нового взуття ще немає на забезпеченні. Про це в ефірі повідомила радниця головнокомандувача Збройних сил України з гендерних питань Вікторія Арнаутова.

Зверніть увагу Тренування дівчат-військових до параду на підборах: мережі лютують, а Таран отримав туфлі

Яким буде нове взуття

Парадний черевик, згідно з документацією, матиме 5,4 сантиметра (плюс – мінус 2 міліметри) висоти підборів. Упродовж пів року відбувалось так зване "дослідницьке носіння" взуття. Дівчата з інституту носили його і давали свої пропозиції щодо змін, незручностей.

Те, що показали вчора (1 липня – 24 канал) у статті – це повсякденні туфлі, в них підбор – 7 сантиметрів, згідно з відповідною документацією,
– зазначила Арнаутова.

Чи подобається нове взуття дівчатам-військовим

За словами радниці ЗСУ, враження від взуття у військовослужбовиць відрізняється. Здебільшого першокурсницям воно до вподоби. Водночас деяким дівчатам не дуже подобається, адже вони хочуть ще нижчий підбор.

У ЗСУ розповіли про нове взуття для дівчат-військових: дивіться відео

"Це питання можна розв'язати. Під час розробки відповідного взуття, необхідно залучати гендерних радників відомства і, можливо, громадськість", – відзначила Арнаутова.

У Міноборони підтвердили заміну взуття

Міністр оборони Андрій Таран підтвердив, що для дівчат-військових буде нове взуття до Дня Незалежності, а не те, яке було на репетиції. Про це повідомила народна депутатка від "Слуги народу" Марина Бардіна.

Скандал довкола взуття для дівчат-військових: коротко

  • В Міністерстві оборони відбувся новий скандал. Відомство опублікувало фото підготовки курсанток Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка до параду на День Незалежності.
  • В мережі розкритикували те, що дівчата крокуватимуть Хрещатиком на підборах. Дехто вважає, що це – прояв сексизму, інші ставляться до такого інциденту із сарказмом.
  • Своє обурення висловили і представники міжфракційного об'єднання "Рівні можливості". Вони вручили міністру оборони кілька пар взуття на годині запитань до уряду в Верховній Раді 2 липня.
  • Окрім цього, із гнівною промовою виступила заступниця голови Верховної Ради Олена Кондратюк.
  • Після цього у Сухопутних військах ЗСУ пообіцяли зробити службову перевірку.