У ЗСУ вже відреагували на миттєве обурення громадськості. Зазначили, що влаштують перевірку і згодом оприлюднять рішення.

Важливо Куди підуть 5,4 мільярда гривень до 30-річчя незалежності: пояснення уряду

Що відомо про парад

Як розповіли кореспонденти Армія Inform, військовий парад, присвячений 30-річчю незалежності України, відбудеться на Хрещатику 24 серпня. Разом з іншими підрозділами головною вулицею столиці крокуватиме жіноча "коробка" військовослужбовиць ЗСУ.

Цьогоріч у "коробці" візьмуть участь курсантки Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка. На параді вони йтимуть новим стройовим кроком. Саме фото з їхньої репетиції здійняли у мережі і ЗМІ бурю. Виявилося, що дівчата йтимуть у туфлях на підборах.

Дівчата крокуватимуть на підборах / Фото Армія Inform

У соцмережах обурилися з такого рішення

Українці у соцмережах не оцінили таку ініціативу та висловили обурення. Дехто наголосив, що це – сексизм, адже чоловіків-військових не змушують носити підбори. Інші ж вимагають, аби усі на параді, зокрема і головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак, крокували на підборах.

Інші ж із сарказмом зазначають: якщо вже і хочеться "дамського шику, то варто взяти шпильку". Мовляв, ці жахливі туфлі – несмак.

Що ще пишуть люди:

  • "Навіщо підбори в армії? Це ж неприкритий садизм, сексизм і подвійні стандарти".
  • "Бідні дівчата".
  • "Крок назад у порівнянні із 2018 роком".
  • "Буде логічно, якщо покажуть фото чоловічої "коробки" на таких же підборах".
  • "Якщо раптом хтось із дівчат підверне ногу через крокування на підборах, Міністерство оборони України готове стати відповідачем у позові про умисне завдання шкоди здоров'ю?".

Тарану подарували декілька пар жіночого взуття

На годині запитань до уряду в Раді 2 липня представники міжфракційного об'єднання "Рівні можливості" пішли до трибуни і висловили обурення щодо підборів.

Опісля вони підійшли до міністра оборони Андрія Тарана і вручили йому декілька пар взуття. До слова, у міжфракційне об'єднання входять депутати "Слуги народу", "Європейської Солідарності", "Батьківщини" і "Голосу".

Тарану подарували підбори
У Раді Тарану подарували підбори / Фото з телеграму Олексія Гончаренка

Міністр оборони ситуацію, що склалася, не коментував.

Заступниця спікера вимагає скасувати ходу на підборах

Заступниця голови Верховної Ради Олена Кондратюк виступила із гнівною промовою щодо цього параду. Вона вимагає у міністра оборони скасувати крокування жінок-військових у взутті на підборах.

Ми з повагою ставимося і дуже багато говорили про повагу до української армії. І ми знаємо та розуміємо, що і в Збройних силах мають з повагою ставитися до жінок-військових,
– зазначила Олена Кондратюк.

Кондратюк у Раді
Депутати висловили колективне обурення параду на підборах / Фото ВР

Разумков за зручне взуття для жінок

Сам голова Верховної Ради підтримав свою колегу. Він заявив, що жінки-військовослужбовці, які беруть участь у військовому параді на День Незалежності, повинні бути в зручному взутті, яка є частиною військової форми.

Я дуже нормально ставлюся, коли дівчата ходять на підборах, але якщо ми говоримо про армію, якщо ми говоримо про парад, я думаю, у нас передбачена форма ... і з точки зору логіки, і з точки зору зручності,
– сказав Разумков.

У ЗСУ пообіцяли перевірку

У Сухопутних військах Збройних сил України пообіцяли зробити службову перевірку, як повідомляє "Радіо Свобода". Її результати мають повідомити пообіді в п'ятницю, 2 липня.

Там зазначають: готують техніку і особовий склад, а не форму.

Перевіряємо, чому виникла така ситуація. Ми відповідальні за організацію проведення підготовки параду, але не за форму одягу, яку визначили,
– повідомили у пресслужбі.

Позиція дівчини-військовослужбовиці

Курсантка ВІКНУ імені Тараса Шевченка Іванна Медвідь зізналася, що крокувати на підборах "трішечки важче, ніж у берцях".

Але ми стараємося. У параді я братиму участь вперше. Дуже цього хотіла. Коли ще у школі вчилась, любила дивитись на паради,
– сказала курсантка.

Як столиця святкуватиме 30-річчя Незалежності

  • На Хрещатику та Майдані Незалежності у Києві відбудеться урочистий концерт та парад українських військ.
  • На Михайлівській площі та Володимирському проїзді організують показ сучасних зразків озброєння і техніки сил безпеки й оборони.
  • На Трухановому острові запустять артилерійський салют. На Дніпрі заплановане урочисте проходження катерів, а також повітряний і морський показ озброєння.