Про це сайту "24" розповів директор Агентства моделювання ситуацій Віталій Бала.

Читайте також: Розмова Саакашвілі з Курченком: опубліковано відео та розшифровку бесіди

Зокрема, політолог звертає увагу на кілька моментів. За його словами, інформація про держзраду звучить дивно, адже Саакашвілі не є громадянином України. Крім того, як зазначає Віталій Бала, форма затримання Саакашвілі має мало відношення до демократії.

За формою дії щодо Саакашвілі не додають довіри правоохоронцям. Все знову демонструє, що правоохоронні органи так і не навчилися правильно комунікувати із суспільством. Такі дії дають опонентам нинішньої влади дуже багато козирів, які вони використають. Включаючи звернення до міжнародних інституцій, судів. Це матиме серйозний іміджевий фактор для України,
– говорить Бала.

На думку політолога, тепер питання в тому, чи оприлюдненні ГПУ факти зможуть нівелювати те, що відбувається навколо затримання Саакашвілі. Адже, якщо суспільство побачить вибірковість у правосудді, то не буде ніякої довіри до всієї системи.

"Правоохоронцям би довіряли, якби вони вже посадили 20-30 політиків, які постійно їздять до Росії і роблять антиукраїнські і антидержавні заклики до повалення влади. Набагато гірші, ніж заяви Саакашвілі, який бореться проти конкретних представників влади. І якби їх так само заарештовували зі спецназом, то такого резонансу зараз би не було. Люди б чекали оприлюднення звинувачувальної бази. Але негативні дії завжди породжують негативні емоції", – вважає Віталій Бала.

Нагадаємо, вранці 5 грудня Генеральна прокуратура спільно зі Службою безпеки України прийшли з обшуком до Міхеїла Саакашвілі. Щодо Саакашвілі відкрито кримінальне провадження за статтею "Сприяння учасникам злочинних організацій та укриття їх злочинної діяльності". Активісти зводять барикади, почались сутички з поліцією.

Більш детально про ситуацію навколо Саакашвілі читайте в матеріалі: Порошенко vs Саакашвілі: хто тут зрадник?