В інформаційному просторі найчастіше лунає F-16, адже це один з найуспішніших винищувачів на ринку озброєння. Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

До теми США не проти відправки F-16 Україні та дають зелене світло союзникам, – СNN

Винищувачів F-16 є дуже багато

Кулеба пояснив, що саме цих літаків виготовили дуже багато. Їх – тисячі, тобто це не якийсь обмежений ресурс. Крім того, F-16 мають на озброєнні багато країн.

Дипломат зауважив, держави, які володіють F-16, почали переозброєння на F-35. Тому F-16 звільняються, отже Україна може на них претендувати.

Хоча слід зауважити, що з рахунків не списують Гріпени, французькі Міражі та Рафалі. Кулеба додав, що Україна відкрита до обговорень з партнерами, але головне – домогтися ухвалення політичних рішень.

Після того, як ми розв'язали питання щодо "Патріотів" та інших систем ППО, я не маю сумнівів, що і це рішення буде ухвалене,
– переконаний міністр.

Потрібна згода США

Попри те, що F-16 на озброєнні мають багато країн, для передачі їх Україні потрібна згода США.

Кулебу запитали щодо позиції Німеччини та канцлера Шольца. Однак міністр пояснив, вона була важливою щодо танків Леопард, оскільки це німецька технологія. Натомість у питанні літаків слово Німеччини не є ключовим, тому що це американська технологія.