"Масштабні пожежі, засуха, спад ґрунтових вод, пилові бурі, смог у столиці – ці проблеми стають дедалі відчутнішими для нас. Це вже не теоретичні наукові дослідження або прогнозування, це вже наша нова реальність. І, можливо, – тільки початок. Чи готові ми? І чи є якісь адекватні й ефективні рішення? Точної відповіді не має ніхто, але це не привід нічого не робити. Навпаки, саме тепер варто починати пристосовуватися до нових умов", – зазначив тимчасово виконуючий обов'язки голови Державної екологічної інспекції Єгор Фірсов.

Він навів список ТОП-проблем для довкілля, вирішувати які потрібно негайно. Серед них:

Прийняття закону про відходи.

Ця проблема очевидна, достатньо лише уважно дивитись у вікно під час поїздки будь-куди. Закон має запустити ринок, щоб за сміття як за ресурс почали змагатися переробники.

Підвищення відповідальності за шкоду довкіллю.

Нещодавно було підвищено штрафи за спалювання сухостою. Це правильний крок, але покарання за інші порушення залишаються низькими і не змінювалися десятиліттями.

І це лише частина проблем, які потребують правильного вирішення.

Також Єгор Фірсов звертає увагу і на оновлення методик нарахування збитків за забруднення довкілля, на оновлення і осучаснення лабораторій, адже вони є базою для захисту навколишнього природного середовища.

Необхідно проводити перевірку підприємств, які мають справу з особливо шкідливими речовинами. Бо є певні види діяльності, які підлягають ліцензуванню і їх необхідно перевірити.

За словами Єгора Фірсова, зараз варто включити турборежим, визначити ці проблеми як пріоритетні й невідкладні. Багато рішень уже підготовлено, варто лише їх впровадити і контролювати.