Про це повідомляє "Український мілітарний портал".

Дивіться також: В Україні презентували нову бойову машину "Берест": фото

Проект швидкісного ракетного катера "Веспа" представили під час Міжнародної спеціалізованої виставки засобів захисту, озброєння, військової і спеціальної техніки, технологій та товарів подвійного використання "Зброя та безпека 2018" в Азербайджані. Саме цей проект стане прототипом для українського катера.

Так, головний конструктор ЗАТ "Завод кузня на Рибальському" Сергій Білозубенко зазначив, цей проект під шифром "Лань" будуть будувати для потреб Військово-морських сил України з деякими розбіжностями.
Для ВМС України створять новий катер
Новий катер обладнають зброєю українського виробництва/ Джерело: mil.in.ua

Видання зазначає, катер матиме стандартну водотонажність у 550 тонн і повну у 640 тонн. Його довжина становитиме 64,46 метрів, а ширина – 9,6 метрів. Максимальна швидкість катера становить 40 вузлів, а дальність плавання на економічній швидкості – 2300 миль.


Українські ВМС отримають новий катер
Перший корпус катера планують закласти до кінця 2018 року/ Джерело: mil.in.ua

Катер отримає озброєння вітчизняного виробництва. Зокрема, його обладнають 8 протикорабельними ракетами ПКР "Нептун", ЗРК "Арбалет-К". Також встановлять 16 переносних ЗРК "Голка", артилерійські установки 76 мм АК-176, дві артилерійські установки АК-630М, два кулемети 12,7 мм, радар Morena Delta-3D і систему управління вогнем Protazan-K, Spys-K.

Ракетний катер використовуватимуть під час патрулювання, конвоювання і знищення бойових кораблів у разі необхідності. Катер зможе знищувати транспортні та десантні засоби противника як самостійно, так і у взаємодії з ударними силами флоту. Закласти перший корпус цього катера планують до кінця цього року.

Нагадаємо, Збройні сили України отримали 3,5 тисячі одиниць озброєння та військової техніки, яку їм передав "Укроборонпром" цього року. Так, на обзроєння до ЗСУ потрапили бронетанкова, морська, авіаційна техніка, ракетне-артилерійське озброєння, високоточні протитанкові комплекси "Корсар", "Стугна", "Бар'єр" та ракети до них, новітні піхотні вогнемети РПВ-16, системи протиповітряної оборони, радіоелектронної боротьби та зв'язку.