Нещодавно Франція та Німеччина випустили спільну заяву, що поїздки росіян до Європи не варто скасовувати, адже вони нібито мають "трансформативну силу" у впливі на громадян росії. Натомість очільник МЗС України Дмитро Кулеба зауважив, що це не так.

До теми Це принизливо для Європи, коли її розглядають як бутік, – Зеленський про позбавлення росіян віз

Більшість росіян зневажають та ненавидять Європу

Кулеба нагадав – у російському суспільстві домінує думка про те, що Європа деградує і там все погано, не те що в росії. І чомусь часті поїздки росіян до Європи все ніяк не дають можливості їм прозріти.

Угода про спрощене оформлення віз між росією та ЄС діє з 2007 року. У мене логічне питання: а сильно працює ваша "трансформативна сила"?
– риторично запитав міністр закордонних справ.

Дмитро Кулеба хоче, щоб ті європейські країни й політики, які мають ілюзії щодо російської політики й російського суспільства, нарешті позбулися їх.

росія розпочала війну проти Грузії, розпочала війну проти України, здійснила низку вбивств своїх опонентів, опонентів режиму путіна на території країн Євросоюзу, шантажує Європу енергетичною кризою і зробила багато-багато поганих речей. У мене запитання: а сильно працює ваша "трансформативна сила"? Може, ви подивитеся реальності в очі та визнаєте, що є певні ілюзії, яких треба позбутися?
– сказав Кулеба.

Історія про "гарних росіян" – ілюзія

Він зауважив, що після 24 лютого у багатьох європейських країнах, зокрема у Франції та Німеччині, таки позбулися низки ілюзій щодо росії. Проте досі залишається міф про "хороше" російське суспільство і злого путіна.

Історія про те, що "путін – поганий, а люди – гарні", це теж ілюзія. З 2007 року весь цей час, поки працювала спрощена форма видачі віз – це жодним чином не допомагало змінити ставлення росіян до Європи, а головне – не допомогло навчити росіян поважати інших, інші країни, інші народи,
– наголосив міністр.

На його думку, скасування угоди про спрощену видачу віз росіянам – це рух у правильному напрямку, проте це "напівзаходи" і не є рішенням. Дмитро Кулеба нагадав, що напівзаходи, які Європа вживає щодо росії з 2014 року, і є однією з причин повномасштабної війни.

До теми – у ЄС не скасували візи для росіян, проте ускладнили їхню видачу: дивіться відео