Такий прикрий випадок трапився в 11 класі Криворізької загальноосвітньої школи №1. У батьківському чаті мати одного з учнів висловила своє ставлення до тих, хто не здав 250 гривень на подарунок вчительці. Зокрема, назвала їх "свинями" та "малозабезпеченими".

До теми "Спонсорувати свиней не буду": у школі Кривого Рогу виник скандал через батьківські внески

Особисто я не хочу, щоб моя дитина сиділа за одним столом з "малозабезпеченими". Якось їх занадто багато. Я – за відпочинок і будь-який "кіпіш" дітей нормальної половини класу. А годувати "свиней" та їх спонсорувати не збираюся,
– написала користувач "ЕленКа".

Кривий Ріг, скандал, школа №1, малоімущі, свині, діти, 11 клас

Кривий Ріг, скандал, школа №1, малоімущі, свині, діти, 11 клас
Ті самі агресивні висловлювання мами 11-класника щодо інших дітей / Скриншоти

Зверніть увагу Принижував та бив школярів: у Львові звільнили вчителя, який давав учням стусани

Який розвиток отримали події далі

Один із батьків зробив скриншоти заяв жінки та опублікував в мережі. Повідомлення миттєво розійшлося криворізькими групами. І скандал отримав розголос.

Але, замість того, щоб перепросити за свої грубі висловлювання та дискримінацію учнів, а також їхнів батьків, "ЕленКа" почала шукати того, хто опублікував листування. До неї долучилися й інші батьки, повідомляє "РБК-Україна".

Випускний в її дитини буде незабутнім", "Тв*рино, чим тобі не догодив класний керівник?", "Переведи свого гнид***ку до іншої школи!",
– підтримали скандальну матусю інші батьки.

Кривий Ріг, скандал, школа №1, малоімущі, свині, діти, 11 клас
Неочікувана реакція інших батьків на скандал / Скриншот

Як відреагували на інцидент чиновники

У міському департаменті освіти розповіли, що про усе дізналися з мережі. Щоправда, керівниця відомства пообіцяла розібратися.

Директорка школи, зі свого боку, повідомила, що мати вибачилася та шкодує про написане. Про це мовиться у зверненні керівниці закладу до батьків.

Також вона уточнила, що з батьками вже зустрілися:

  • начальниця районного відділу освіти Жанна Сабадаш,
  • заступниця начальника районного відділу освіти Валентина Єрмакова,
  • представники сектору ювенальної превенції Криворізького районного управління поліції.

Вони були свідками, що збори відбувалися відповідно законодавчих норм. Батьки учнів повідомили, що мовилося про збір коштів для святкування випускного вечора у кафе. Хочу зазначити, що урочиста частина свята щодо закінчення 11 класу проводиться в закладі, а все інше – справа дітей і батьків,
– зауважила директорка.

Кривий Ріг, скандал, школа №1, малоімущі, свині, діти, 11 клас
Коментар директорки Криворізької школи №1 про скандал / Скриншот

Крім того, з'явилося звернення до батьків від вчителів школи. Педагоги наголосили, що жодні збори грошей у школі не проводять, згідно з наказом. Також вони розповіли, що проводять систематичну роботу з учнями та їхніми батьками щодо профілактики конфліктів і булінгу.

Прикро, що дехто з батьків може дозволити собі розділяти дітей на "малоимущих" і "забезпечених". Боляче, що декілька людей можуть звести нанівець роботу педагогів такими висловлюваннями у групах, роблячи "скріншоти" та принижуючи гідність інших дітей. Ми виховуємо наших дітей, враховуючи поняття гендерної рівності. Пам'ятаймо, що чужих дітей не буває!,
– наголосили вчителі.

До речі Турнікети та повідомлення батькам: у школах Кривого Рогу ввели систему електронного контролю

Кривий Ріг, скандал, школа №1, малоімущі, свині, діти, 11 клас
Скандал зі збором грошей у школі в Кривому Розі: звернення вчителів до батьків / Скриншот