Щодня на Донбасі на сході України гине або отримує поранення до тисячі українських солдатів. Про це розповів голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія.

До теми Арахамія пояснив, коли та за яких умов Україна відновить переговори з Росією

Кількість загиблих зросла

За словами Арахамії, середня цифра за день – це від 200 до 500 убитих і набагато більше поранених.

Президент Володимир Зеленський 1 червня заявляв, що кожного дня Україна втрачає від 60 до 100 українських військових. Причиною є те, що Росія активізувала наступ на Донбас. Арахамія пояснив, що саме за останні два тижні це число значно зросло.

Натомість політик запевнив, що Україна набрала в армію мільйон людей і має можливість набрати ще два мільйони. Це означає, що є військові для продовження боротьби на Донбасі.

Що кажуть про втрати України у США

Голова Об'єднаного комітету начальників штабів генерал Марк Міллі сказав, що рівень втрат серед українців важко оцінити. Але ЗМІ раніше повідомляли про близько 100 загиблих і до 300 поранених щодня і це "в основі оцінок США".

Та Міллі звернув увагу на те, що Росія зазнала величезних втрат у цій війні, а Україна ж воює ефективно.

Водночас Давид Арахамія переконував, що Україні не вистачає зброї та боєприпасів, щоб зрівнятися з Росією в "одній з найбільших битв 21 століття". Голова фракції "Слуга народу" запевнив, що у нас є люди, навчені атакувати, контратакувати, але для цього потрібна зброя.

Втрати Росії у війні з Україною

  • На ранок 15 червня Генеральний штаб Збройних Сил України звітував про 32 750 ліквідованих російських окупантів. Росіяни у війні з Україною дійсно втрачають багато особового складу та техніки. Адже українці чинять гідний опір, надійно обороняючи свою рідну землю. Водночас у Генштабі завжди попереджають, що через високу інтенсивність бойових дій, цей підрахунок не є точним. Тобто втрат реально може бути ще більше.
  • Наші захисники не втомлюються нищити ворогів та хвалитись новими здобутками на цій ниві. За одним з останніх повідомлень, на Півдні їм вдалось знищити диверсійно-розвідувальну групу на одному з напрямків. Наші військові ефективно провели роботу на напрямку Єгорівка – Шевченко. Водночас російські загарбники працюють над удосконаленням своїх інженерних споруд поблизу Безводного й Іщенка.
  • Розповіли про успішну ліквідацію й львівські десантники. Адже 15 червня вони знищили два елітних танки Росії Т-90 "Владімір". Для кожного з низ знадобилися лише по одному влучному пострілі з Javelin. Один танк повністю розірвало після влучання протитанковим ракетним комплексом, він вибухнув, а уламки залишили слід диму за собою. А з "Владіміра" багатометровий струмінь вогню виривався з люка на башті. Тому, ймовірно, там в цей момент вигорав весь боєзапас і екіпаж.

Вас може зацікавити думка, що росіяни не будуть помирати за Херсон: дивіться відео