"Я просила змінити обвинувачення на статтю про зазіхання на життя державного чи громадського діяча, але слідство, і це зрозуміло, не хоче визнавати, що це політичне вбивство, хоча ніякого іншого виразного пояснення мотиву цього злочину воно не надає", – пояснила Нємцова в інтерв’ю ВВС.

На її думку, опозиціонера могли вбити через дві вагомі причини. Перша пов’язана із тим, що Нємцов жорстко критикував Володимира Путіна і усю систему влади.

Це був найжорсткіший критик Путіна. Це перше. Це ще одна причина, по якій слідство не хоче визнавати це вбивством з політичних мотивів. Тому що таке визнання означало б, що в сучасній Росії будь-який критик Путіна може бути убитий,
– розповіла Жанна.

Другою підставою для вбивства, за її словами, могла бути популярність Нємцова, як опозиціонера.

Він був найвпізнаванішим і найпопулярнішим політиком в опозиції, його знали по всьому світу. Він багато писав про корупцію. Він почав цим займатися, а Навальний продовжив. Він виграв вибори в Ярославлі і міг би балотуватися в Думу без збору підписів. Шанси у нього були дуже високі, він міг би пройти в Думу і він планував це зробити. Що ще більш важливо, він умів об'єднувати людей в опозиції і організовувати масові протести. Ось за все це, а не за щось окреме, мого батька вбили,
– констатувала Нємцова.

Також Жанна спростувала заяву Слідчого комітету Росії про те, що розслідування справи уже завершили. Вона зазначила, що, окрім виконавців, потрібно ще знайти замовників та організаторів.

Вона додала, що організаторів вбиства можуть знайти ще навіть при Путіні. "Звичайно, надії на це не дуже багато, але таке може бути. Повністю це вбивство буде розкрито після Путіна, і досить швидко. В Росії. Проблема не в Росії, а в Путіні", – вважає Нємцова.

Читайте також: У Росії переконують — вбивство Нємцова розкрили

Нагадаємо, Бориса Нємцова вбили 26 лютого 2015 року. Слідчий комітет Росії назвав бійця батальйону "Север" Руслана Мухудінова головним винуватцем у вбивстві російського опозиціонера Бориса Немцова.