Українська сторінка в житті Саакашвілі почалася з аплодисментів та обіймів Президента. Петро Порошенко за пришвидшеною програмою надав Саакашвілі українське громадянство. Понад рік Саакашвілі очолював Одеську ОДА. Ба більше, екс-президент Грузії розповідав, що Президент пропонував йому і крісло прем'єр-міністра.

Згодом Саакашвілі заявив, що не може ефективно боротися з корупцією, бо немає підтримки Петра Порошенка. І розчарувався у Президенті. Тому подав у відставку.

І створив політичну партію "Рух нових сил". Проблеми Саакашвілі експерти пов'язують з президентськими виборами. Адже у колишнього губернатора є доволі сильний потенціал і він може стати конкурентом на перегонах. Громадянство, яке ще не так давно почесно надавали, вирішили забрати.

Читайте також: Поліція вдруге намагалася завадити руху автоколони активістів, що їдуть зустрічати Саакашвілі

У хитрий спосіб, коли екс-президент Грузії перебував у США. Нібито через те, що той не повідомив про судимості у Грузії. Там екс-президента заочно заарештували за підозрою у розтраті держкоштів і перевищенні службових повноважень.

Соратники Саакашвілі вимагали у голови міграційної служби показати копію листа від Генеральної прокуратури, на підставі якого позбавили українського громадянства. Соколюк відмовився. Що не так з документами політика, відповісти не зміг.

Вже другий місяць Саакашвілі не може повернутися до України. У той час його на високому рівні приймають у Польщі, Данії, Литві, Нідерландах. У Вільнюсі та Амстердамі йому запропонували громадянство. Проте політик відмовився від паспорта країни-члена ЄС. І має намір обов'язково повернутися до України.