Дрон-амфібія

Американські вчені створили дрон, який уміє літати, плавати й навіть пірнати. Loon Copter — розробка дослідників з Оклендського університету. Апарат зовні мало чим відрізняється від звичайного квадрокоптера. Чого не скажеш про його функціонал.

Дрон може приводнюватися та пересуватися поверхнею води, а спеціальний відсік, якщо його заповнити, дозволяє зануритися на кілька метрів. Особлива конструкція дає змогу апарату нахилятися на 90 градусів та використовувати пропелери для переміщення під водою.

Щоби знову злетіти в повітря, дрону-амфібії достатньо скинути баласт. У майбутньому такі квадрокоптери можуть стати незамінними помічниками у пошуково-рятувальних, а також технічних роботах під водою.

Світлодіодна настільна лампа живиться від свічки

Lumir C — світлодіодна настільна лампа, що живиться від звичайної свічки. Вмонтований у спеціальну конструкцію термоелектрогенератор переробляє теплову енергію на електрику.

Щоб "увімкнути" лампу, достатньо запалити свічку й поставити на неї світильник. Достатній доступ кисню не дасть вогню загаснути, та й ненароком задути його всередині не вийде. Замовити лампу-свічку можна через Kickstarter за 60 доларів США.

Підняти авто власними силами

Канадський інженер-ентузіаст, знаний своїми розробками екзоскелетів, подивував черговим винаходом. За допомогою нової конструкції він зумів самотужки підняти задню частину "мінікупера", загальна маса якого — більше тонни. Екзоскелет кріпиться до ніг та попереку.

У його основі — пневматична система із двома циліндрами діаметром 63 міліметри, що здатна забезпечити сумарний тиск у 17 атмосфер. Цього достатньо, щоб підняти до 720 кілограмів ваги.

Дивіться також: Дерева "навчили" літати, відому головоломку можна вирішити за одну секунду