Перший супутник зв’язку із системою лазерної передачі даних
У космос запустять перший супутник зв’язку із системою лазерної передачі даних — спільний проект Airbus Defence and Space та Європейського космічного агентства. SpaceDataHighway виконуватиме функцію ретранслятора між наземними станціями, повітряними суднами та іншими супутниками.
Технологія Laser Communication Terminal дозволить передавати та отримувати до 50 терабайт інформації на день фактично у реальному часі, навіть в умовах природних чи техногенних катастроф. Крім обробки фото-, відео- та інших даних, система допоможе стежити за довкіллям, станом сільгоспугідь, складати прогнози погоди, тощо. Вивести супутник на орбіту планують наприкінці цього тижня.
Летючий сад
Сучасні японці вирішили прославитися своїм летючим садом. Проект Air Bonsai заслуговує уваги за свій новаторський підхід — поєднати рішення високих технологій та садового дизайну.
Це інноваційна підставка для карликових дерев, які наче літають у повітрі під дією магнітної левітації. Комплект складається із двох основних модулів: базової станції з електромагнітом та кулі, яка витримує до 300 грамів ваги і в яку можна посадити рослину. Живиться підставка від звичайної розетки. Проект летючого бонсай мав неабиякий успіх на Kickstarter: вартість мінімального набору — 200 доларів США.
Вирішити складну головоломку за секунду
Американські ентузіасти сконструювали розумну машину, яка складає славнозвісний кубик Рубіка у правильній послідовності менше, ніж за секунду — втричі швидше, ніж попередній офіційно зареєстрований рекорд серед роботів.
Шість електродвигунів зі спеціальними наконечниками захоплюють по одній стороні куба за центральний сегмент. Програмне забезпечення за допомогою чотирьох веб-камер аналізує поточний розклад кольорів, і через спеціальний алгоритм вираховує потрібну послідовність.
Дивіться також: Перша комерційна ракета для космічних туристів, безпілотник потрапив до рекордів Гіннеса