Дуда разом з Володимиром Зеленським приїхав до костелу святих Петра й Павла у Луцьку. Після цього у Луцькому костелі розпочалася жалобна меса.

Дивіться також Володимир Зеленський і Анджей Дуда прибули до Луцька

Дуда і Зеленський побували на жалобній месі

Об 11:40 жалобна меса завершилася, однак Анджей Дуда продовжив перебувати в костелі. Згодом президент Польщі залишив костел.

На виході Дуду зустріли кілька сотень лучан. Кортеж польського президента з площі проводжали оплесками.

Кортеж Дуди провели оплесками: дивіться відео (Джерело відео: Суспільне)

Що відомо про візит Дуди й Зеленського в Луцьк

  • Візит президентів Польщі та України у Луцьку заздалегідь не анонсували. Напередодні Володимир Зеленський прилетів з Туреччини у Львів разом з командирами з "Азовсталі", яких вдалося визволити з полону.
  • На месу в Луцьку, крім Зеленського й Дуди, також прибув митрополит Православної церкви України Епіфаній, митрополит Луцький і Волинський Михаїл, Блаженніший Святослав, глава Української греко-католицької церкви.
  • На месі також перебувала делегація з Польщі та іноземні журналісти.
  • "Разом вшановуємо всіх невинних жертв Волині! Памʼять нас єднає! Разом ми сильніші", – написав Володимир Зеленський у соціальних мережах.
  • Волинська трагедія є чутливою темою у відносинах України та Польщі. Обидві країни мають різні погляди на Волинську трагедію. Для української сторони вона сприймається як боротьба за незалежність та визволення від польської окупації.
  • Польща розглядає Волинську трагедію як геноцид польського населення, вчинений українськими націоналістами.