Таку думку висловив український дипломат, голова правління благодійного фонду Майдан Закордонних Справ Богдан Яременко.

"Президент Дуда начисто переграв у гамбіті Порошенка. Два місяці, використовуючи дипломатичні відмовки, Дуда уникає Порошенка. Як і згадок про Україну", — написав дипломат.

Такий висновок Яременко зробив після заяв Дуди про бажання зустрітись з Порошенком та долучитись до мирних переговорів.

Отже Дуда не лише диктує час і умови першого контакту, але і намагається визначати порядок денний переговорів з Порошенком…Він ніби перехопив ініціативу, дав ляпаса українському Президенту і іншим учасникам мінських домовленостей,
— сказав дипломат.

При цьому він додав, що хоч Дуда і виграв гамбіт, але таким чином польський президент серйозно ускладнив свою позицію на продовження цієї партії.

"Теза про залучення Польщі до переговорів про долю України, а поруч з тим низка інших категоричних заяв, які обрамляють картину зовнішньополітичних ініціатив нового президента Польщі (зокрема, критика НАТО, яке нібито недостатньо серйозно сприймає Польщу і її потреби в сфері оборони), роблять президента Дуду вразливим. Якби українська дипломатія мала до того смак, висміяти президента Дуду з його амбітними, але безпідставними ініціативами — це питання техніки. Але українській дипломатії робити цього не треба. Це незабаром зроблять росіяни (думаю, що публічно і з особливою насолодою та цинізмом) і європейці (непублічно, але жорстко і справедливо)", — резюмував Яременко.

Нагадаємо, Президент Дуда запропонував українському колезі Петру Порошенку новий формат переговорів щодо розв'язання конфлікту на Донбасі. Зокрема в мирних переговорах мають брати участь найсильніші держави Європи, а також сусіди України, зокрема й Польща.