Кандидат у президенти США Джо Байден заявив, що не дозволить зупинити підрахунок голосів. Про це він сказав під час звернення до виборців.

Важливо Це абсолютна поразка Трампа, – експерт про вибори президента США

Також Байден закликав прихильників поки зберігати спокій і терпіння. За його словами, кожен голос буде врахований.

Ми отримали понад 74 мільйонів голосів. Це на 4 мільйони більше голосів, ніж Дональд Трамп. Мені все одно, як би хто не намагався зупинити це. Я не дозволю, щоб це відбулося,
– заявив кандидат від демократів.

Раніше Байден сказав, що поки не готовий оголосити про перемогу, однак він упевнений, що виграє президентські вибори.

Промова Байдена щодо перемоги на виборах президента США: дивіться відео

Що відомо про зупинку підрахунку голосів

Американські ЗМІ з посиланням на власні джерела наголосили, що Дональд Трамп хоче поставити під сумнів законність виборів. Саме тому Байден хоче негайно перейти в режим обраного президента. Також виборчий штаб Джо Байдена попередив, що Трампа можуть примусово випровадити з Білого дому.

До теми Трамп хоче розпочати другий термін достроково, без перемоги на виборах, – ЗМІ

Вибори президента США: що варто знати

  • 3 листопада у США відбулися 59 президентські вибори. Участь у них взяли 11 кандидатів, але основна боротьба відбулася між Дональдом Трампом і Джозефом Байденом.
  • Раніше між Трампом і Байденом відбулися два раунди дебатів. Загалом під час виборчої кампанії Байден звинувачує Трампа у некомпетентності та підіграванню авторитарним режимам (зокрема, Росії). Трамп, зі свого боку, стверджує, що син Байдена є причетним до корупційної схеми в українській енергетиці.
  • Наразі Байден має 253 голоси з загальної кількості у 270, отже перемога в Аризоні та Неваді буде достатньою для оголошення Байдена тріумфатором перегонів. Натомість Трамп має 214 голосів.