Ця тема з радянською зброєю виникла зненацька. Адже ще декілька днів тому про це ніхто не говорив. Про це 24 каналу розповів директор Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос.

Важливо У США не виключають зв'язок між війною в Україні та протестами на Шрі-Ланці

Він зазначив, що ключовою ідеєю візиту Байдена на Близький Схід, а саме в Ізраїль і Саудівську Аравію, – була розмова про ціну на нафту. А також врегулювання відносин між США і Саудівською Аравією.

Тому виникнення теми радянської зброї – це абсолютно новий поворот сюжету. Проте він же не раптово виник. Тобто, як мінімум, існують певні домовленості,
– зазначив Ігор Семиволос.

"Ми знаємо, що країни Перської затоки доволі активно купували радянську зброю. Часто вона використовувалася для подальшого пересилання в інші країни. Наприклад, в Африку", – пригадав Семиволос.

Він додав, що очевидно цієї зброї є ще достатньо й це може бути предметом переговорів.

"Я б сказав, що переговори між американцями й країнами Перської затоки щодо зброї відбуваються тривалий час. Ми знаємо, що існує, як мінімум, серія домовленостей про постачання сучасної американської зброї на Близький Схід", – повідомив експерт.

За його словами, очевидно в рамках тих домовленостей можна говорити про часткову заміну радянської зброї на американську. Проте наскільки великий відсоток може прийти з цього регіону, точні дані наразі невідомі.

Варто переглянути – HIMARS уже досяг результатів на полі бою: дивіться відео