Кредитний рейтинг Білорусі

Довгострокові суверенні кредитні рейтинги Білорусі в іноземній та національній валюті знизились з рівня B до CCC, короткострокові – з В до С. Розміщення рейтингів на перегляд із негативним прогнозом означає можливість їхнього зниження протягом найближчих тижнів. Наступну публікацію рейтингів Білорусі заплановано на 18 березня 2022 року.

Читайте Путін намагатиметься затягнути у війну інші країни, – ексміністр оборони

У S&P відмітили, що міжнародні санкції, введені щодо Білорусі є досить жорсткими й в агенстві очікують на їх подальше посилення.

Ми вважаємо, що ці санкції серйозно підірвуть білоруську економіку і створять значний ризик для фінансової стабільності. За відсутності непередбачуваного позитивного розвитку ми тепер вважаємо ймовірним, що Білорусь оголосить дефолт упродовж наступних 12 місяців,
– вважають у S&P.

Чи підтримуватиме фінансово Росія Білорусь

Експерти S&P вважають, що фінансова підтримка Білорусі з боку Росії може викликати ще більші сумніви з огляду на масштаби нестабільності фінансового ринку та економічного тиску на саму Росію.

Ми вважаємо, що це може мати прямі негативні наслідки для здатності Білорусі обслуговувати свій комерційний борг,
– резюмували вони.

Нагадаємо, що кредитний рейтинг Росії теж летить стрімко вниз. Так, наприклад, агентство Fitch переконане, що Росії не уникнути дефолту, а Morgan Stanley прогнозує дефолт країні-агресорці у середині квітня.

Оперативна інформація рятує життя. Читайте наш телеграм, там ми зараз найшвидші. Цілодобово!