Про це повідомили у департаменті інформації і комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету міністрів України.

Читайте також: Чому треба підвищувати тарифи на газ та яка від того користь

В Кабміні зазначають, що Україна могла повернутися до кризи 90-х років.

Для цього країні конче потрібна співпраця з Міжнародним валютним фондом. Без кредиту МВФ країна опинилася б на межі банкрутства. В країні почався б доларовий хаос і стрімкий ріст на товари та послуги. Держава вимушена була б скоротити соціальні програми та "заморозити" заробітні плати й пенсії. Загроза повернутися в 90-ті була б реальною,
– підкреслили в повідомленні.

В Уряді також розповіли про складність переговорів з МВФ: кредитори висували вимогу прирівняти ціни на газ для населення до рівня промисловості. "За таких умов платіжка пересічного українця за опалення мала б зрости на 60%. Уряд на це не погоджувався, наводивши основний аргумент: доходи українців поки не дозволяють платити ринкову ціну на газ", – пояснили в Кабміні.

Результатом річних переговорів став компроміс: замість 60%, ціна на газ з 1 листопада 2018 року зросте на 23,5%.

"Це вимушений крок, щоб країна могла далі розвиватися. Але держава захистить тих, хто потребує її допомоги – малозабезпечені громадяни отримають субсидію на сплату житлово-комунальних послуг. А вже з січня 2019 року в Україні запрацює монетизація субсидій", – додали в Кабміні.

Ціну на газ в Україні піднімуть: дивіться відео

Нагадаємо, 19 жовтня Кабмін повідомив, що прийняв рішення про підвищення ціни на газ для побутових споживачів. З 1 листопада 1000 кубометрів газу коштуватиме 8550 гривень замість 6900.