Огляд депозитних ставок

Журналісти 24 каналу розрахували середню депозитну ставку на основі пропозицій 10 найбільших банків України. Перелік банків та програм, наводимо наприкінці матеріалу.

Зверніть увагу Чи можна за 210 тисяч гривень стати власником найсучаснішого кросовера

Чим довший термін депозиту, тим вигіднішим він є для вкладників. Середня ставка за депозитним рахунком в понад рік – 7,23% річних. Натомість найменш прибутковими є депозити на 1 – 3 місяці – всього 5,91% річних.

Найвигідніші депозитні ставки

Найвигідніша пропозиція в Універсал Банку. Депозитна лінія без права дострокового повернення пропонує ставку 9,5% річних на термін від 271 до 735 днів. Умовно на термін 9 – 24 місяці. До слова, monobank є проєктом Універсал Банку – там депозитна ставка дещо вища терміном на рік – 10%. Додамо, що з часу останнього огляду у травні річна ставка не змінилася, а короткострокові депозити стали менш привабливими.

Знизив ставки й Альфа-Банк, але пропонує все ще вигідну дохідність: 8% річних на депозити терміном від 6 до 12 місяців та 9% річних на вклади тривалістю 18 – 24 місяці.

Депозитні ставки у найбільших банках України відчутно різняться
Депозитні ставки у найбільших банках України відчутно різняться / Фото Unsplash

Третє місце за вигідністю депозитних ставок посідає ПУМБ. Депозити тривалістю рік дають 8,5% річних доходу. На коротший термін – 8,2% (9 місяців), 8% (6 місяців) та 7,5% річних (3 місяці). Це єдиний банк із десятки найбільших, який у червні підняв дохідність депозитів.

А от Укрексімбанк, який минулого місяця поділяв третю позицію разом з Укргазбанком, знизив дохідність з 7,2% до 6,4% річних на депозити терміном від 3 місяців без дострокового погашення.

Депозитні ставки змінюються

На початку 2020 року індекс UIRD за депозитами на 12 місяців у гривні становив 15,18% річних, а станом на 2 липня – 8,27%. Проте за останній місяць цей індекс трохи піднявся – завдяки меншим банками, адже серед великих банків, на основі яких журналісти 24 каналу склали рейтинг, лиш один підняв ставки, натомість 4 банки – знизили, решта – без змін.

Індекс UIRD

Для розрахунку індексу використовують номінальні ставки банку за "класичним" депозитом (новий вкладник, без права поповнення, з виплатою відсотків в кінці терміну). Індекс UIRD розраховується на підставі депозитних ставок, що оголошуються банками на терміни 3, 6, 9 і 12 місяців в таких валютах: українська гривня, долари США, Євро.

Гарантовані депозити

Наразі держава гарантує вклади розміром до 200 тисяч гривень у банків, які є учасниками ФГВФО (Фонду гарантування вкладів фізичних осіб). Тобто у випадку банкрутства банку, вкладники повертають всі свої гроші з депозиту або принаймні 200 тисяч, якщо сума була вищою.

Законопроєкт №5542−1, який вже прийняли у першому читанні, може підняти суму гарантованого вкладу до 400 тисяч гривень, а з 1 січня 2023 року – до 600 тисяч гривень.


До теми В Україні збільшать гарантовану суму відшкодування вкладів: про яку суму йдеться