Від чого залежатиме курс долара на початку літа

Банкіри вважають, що на початку літа курс долара не буде сильно змінюватися у разі продовження стабільної допомоги від міжнародних партнерів. Інвестиційний банкір Сергій Фурса зауважив, що навіть, якщо "зернову угоду" не продовжать, готівковий курс – не відчує це на собі.

Читайте також Долар далі летить вниз: який курс в обмінниках та банках

Щодо долара до кінця весни поки що не очікується ніяких змін курсу. Ситуація на ринку дуже стабільна і завдяки західній підтримці резерви НБУ наростають, якогось тиску на гривню просто немає. Теоретично це може вплинути на готівковий ринок. Але це якщо аж в принципі вона буде зірвана, то тоді справді буде проблема для гривні. Але найближчим часом нічого такого не очікується,
– пояснив банкір.

Аналогійну думку висловив старший економіст CASE-Ukraine Володимир Дубровський – він вважає, що все залежить від фінансової підтримки партнерів.

Поки що, поки в нас є фінансування від партнерів, то, думаю, суттєвих змін не буде. Можемо утримувати курс на більш-менш стабільному рівні, принаймні, щоб він був керованим,
– сказав він.

За його прогнозом, курс долара може бути не спокійним, якщо "зернову угоду" взагалі не приймуть, тоді можливе коливання у межах 1 гривні.

Який курс долара 12 травня

  • Готівковий: купівля – 37,65 гривні; продаж – 37,73 гривні.
  • Безготівковий: купівля – 37,4 гривні; продаж – 37,8 гривні.