Економічне сповільнення Китаю

ВВП у III кварталі (липень – вересень) сповільнилось до 4,9% рік до року. Нагадаємо, що за результатами II кварталу він був на рівні 7,9% річних.

Цікаво Китай влаштовує провокації США: напруга знову зростає

Чому економіка Китаю "падає"

Зростання економіки різко сповільнилося на тлі браку електроенергії та проблем з ланцюжком поставок. Через нестачу електроенергії у Китаї влада ввела навіть спеціальні квоти, в наслідок чого постраждало 44% промисловості Піднебесної.

Також у Пекіні намагаються приборкати сектор нерухомості та технологій. Нагадаємо, що китайський забудовник Evergrande заборгував понад 300 мільярдів доларів, а 11 жовтня компанія не змогла виконати свої зобов'язання перед інвесторами за доларовими облігаціями.

Зверніть увагу Через посилення цензури Microsoft закриває LinkedIn у Китаї: що пропонують натомість

Чи вдасться досягти цілі у 6% ВВП

Попри уповільнення зростання економісти, що продовжується вже другий місяць поспіль, експерти все ж вважають, що економіка Китаю у 2021 році зможе досягти цілі у 6% та навіть перевищити її. Нагадаємо, що такий цільовий показник встановив уряд у березні цього року.

Після того, як статистичні спотворення, викликані пандемією, значною мірою залишилися в минулому, очікується, що темпи зростання Китаю повернуться до траєкторії, що існувала до коронавірусу, вважають аналітики The Wall Street Journal.

Економіка Китаю у 2021 році: коротко

  • Економіка Китаю становить понад 15% світового ВВП. На думку, радника Зеленського Олега Устенка, економіка КНР витягнула більш як 3% для світової економіки й, якби не Піднебесна, то світ скотився б до куди гірших показників. Нагадаємо, що світовий ВВП впав 3,3% у 2020 році.
  • У I кварталі 2021 року ВВП Китаю зріс на 18,3%, що є найбільшим стрибком економіки країни з 1992 року.
  • Економічне відновлення Китаю у II кварталі суттєво сповільнилось й ВВП становив 7,9% в річному вимірі.
  • Китай поставив мету економічного зростання на рівні 6% до 2021 року після скасування цієї мети торік.
  • Інвестиційний банківський гігант Goldman Sachs знизив прогноз економічного росту Пекіну на 0,4% у 2021 році. Тому ВВП зросте на 7,8% замість попередніх 8,2%.