Два роки не могли домовитись

За словами генерального директора DEPA Константіноса Ксіфараса, компанія вже понад півтора року веде комерційні переговори з "Газпромом" без досягнення згоди.

Читайте також Атака росіян на енергосистему: про що розповів очільник "Нафтогазу"

Ми вели переговори... приблизно два роки, півтора року щодо коригування цін, адже саме цього ми прагнули. Комерційні переговори зараз тривають, вони не зупинились, однак компанія... вирішила зробити наступний крок – звернутися до арбітражу,
– заявив гендиректор.

Контракт на постачання 2 мільярдів кубометрів газу на рік через газопровід "Турецький потік" до 2026 року був підписаний між DEPA та "Газпромом" у січні 2022 року, напередодні російсько-українського конфлікту. Ціноутворення за контрактом базувалось на 80% на індексі TTF та 20% на індексі нафти.

В результаті DEPA виникли труднощі з продажем газу, і зрештою компанія не змогла прийняти мінімальні щорічні обсяги.

Контекст

З вересня 2022 року "Газпром" розпочав експорт значних обсягів зрідженого природного газу (LNG) до Греції зі свого нового проєкту Portovaya LNG.

Покупцем стала Mytilineos, найбільша приватна енергетична компанія в Греції, згідно з даними супутникового моніторингу аналітичної компанії Kpler. У Mytilineos також є контракт з "Газпромом", який триватиме до 2030 року.