Загалом зросли у ціні всі інгредієнти для приготування борщу, однак картопля навпаки подешевшала, згідно з даними Держстату.

До теми Як змінились ціни в Україні за місяць: що подорожчало найбільше

Як змінились ціни

Овочі

Основні овочі, які потрібні для приготування борщу – буряк (400 грамів) та капуста (500 грамів) – за рік подорожчали на понад 100%. Морква (150 грамів) також помітно додала у ціні.

  • Капуста подорожчала на 143%: була 1,37 гривні, стала – 3,34 гривні.
  • Буряк – на 117% й нині коштує 9,26 гривні проти ціни торік у 4,26 гривні.
  • Морква – на 35%: була 5,77 гривні, стала – 7,79 гривні

Зверніть увагу, що картопля за рік навпаки дещо подешевшала. Відтак 400 грамів коштуватимуть нині 4,82 гривні проти 5,98 гривні у травні торік. Нацбанк пояснив це розширенням пропозиції та залишками запасів торішніх урожаїв.

Незабаром овочі подешевшають

Заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький в ефірі національного телемарафону заявив, що овочі та фрукти незабаром можуть подешевшати. Оскільки наближається сезон збору урожаю. Разом з тим він зазначив, що це відбудеться лише, якщо вартість пального залишиться незмінною й не буде інших макровикликів.

Більше про це До кінця жовтня передумов немає, – Мінагрополітики про зростання цін на овочі та фрукти

Інші інгредієнти

Свинина 400 грамів нині коштує 52,82 гривні, а ще рік тому ціна складала 48,25 гривні. Відтак ціна м'яса зросла за рік на 9%. Цікаво, що у травні 2022 року яловичина та м'ясо свійської птиці навпаки подешевшали у місячному вимірі.

Середня ціна кілограма сметани жирністю 15% у травні коштувала 83,97 гривні, проти 67,88 гривні торік. Для порції на чотирьох осіб потрібно буде близько 100 грамів, які обійдуться нині у 8,40 гривні проти 6,78 гривні, згідно з Держстатом.

Якщо аналізувати ціну більшої пачки у 350 грамів, то вона коштуватиме 33,15 гривні проти 26,70 гривень. Але зауважте, що дані взяті не з Держстату, а з онлайн-магазину мережі Fozzy, що надав сайт "Мінфін", тож ціна за 100 грамів різниться у межах гривні.


Як змінились ціни на борщовий набір / Інфографіка 24 каналу

Чому ціни зросли

У травні рівень інфляції пришвидшився до 18% річних проти 16,4% річних у квітні. У травні торік рівень інфляції складав 9,5% річник. В НБУ зазначили, що на пришвидшення інфляції у попередньому місяці вплинули загальносвітові тенденції (ціни на енергоресурси) та внутрішні чинники, які пов’язані із війною.

Це порушення ланцюгів постачання, знищення активів підприємств, зростання їх виробничих витрат, а також підвищений попит населення на окремі товари та послуги на тлі недостатньої пропозиції,
– йдеться у повідомленні регулятора.

Голова НБУ Кирило Шевченко також підкреслив, що найближчими місяцями тренд на прискорення інфляції зберігатиметься, попри поступове відновлення виробництва.

Може зацікавити – заступниця голови НБУ Рожкова розповіла що буде з цінами: дивіться відео