Китайська компанія потрапила в санкційний список кінцевих воєнних користувачів. Про це повідомляє Міністерство торгівлі США.

До слова Через нові американські санкції: швейцарська страхова компанія вийшла з "Північного потоку-2"

Skyrizon – китайська державна компанія, прагнення якої здобувати й впроваджувати іноземні військові технології становлять серйозну загрозу національній безпеці й інтересам зовнішньої політики США,
– мовиться в релізі Міністерства.

За словами міністра Вілбура Росса, такі заходи США послужать попередженням експортній спільноті про істотні зв'язки Skyrizon з Народно-визвольною армією Китаю.

Натомість у компанії дії Сполучених Штатів назвали неправомірними, а звинувачення – необґрунтованими. Наразі Skyrizon оцінює можливі ризики від санкцій.

Коротко про компанії Skyrizon і "Мотор Січ"

  • Skyrizon – це китайська державна компанія. У 2020 році вона разом з компанією DCH харківського бізнесмена Олександра Ярославського встановила контроль за "Мотор Січ".
  • Остання є одним з найбільших у світі виробником авіаційних двигунів. США з самого початку були проти продажу "Мотор Січі" китайським компаніям.
  • У Сполучених Штатах побоюються, що через українську компанію Китай отримає технології виробництва авіадвигунів, які використовуватиме у військовій сфері.