У яких випадках субсидія повертається державі

Якщо людина не сповістила державу про реальні обставини щодо своїх доходів, це може вплинути на подальше надання допомоги. Мова йде про такі порушення:

  • у заяві чи декларації була зазначена недостовірна інформація і це вплинуло на встановлення права на житлову субсидію та визначення її розміру, який у результаті перевищив 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170 гривень),
  • або коли людина не повідомила про виникнення обставин, що впливають на перегляд права на призначення житлової субсидії або її розміри, протягом 30 календарних днів.

Цікаво Умови жорсткі: кому можуть відмовити у субсидії

Як держава може повернути виплачені кошти

У разі виникнення невідповідностей, уповноважений орган може утримати суму сплаченої житлової субсидії під час виплати щомісячних сум субсидій на наступні періоди. Однак виплати у поточному періоді будуть зменшені лише на 20 відсотків.

Чи підвищуватимуть тарифи на комуналку

В нинішніх умовах для споживачів поки не наважуються підняти усі тарифи, адже зараз складно усім.

Справді, коли є війна і людям і так важко, приймати рішення про підвищення тарифів – складне рішення насамперед щодо наших 40 мільйонів громадян. Друге, ми дійсно думаємо про проблему субсидування та системної збитковості, відсутність стимулів для збільшення та виробництва електроенергії, та видобутку газу,
– каже заступник очільника Офісу президента Ростислав Шурма.

Водночас українці вже скоро почнуть платити більше за воду та водовідведення. Підвищення може відбутися у квітні та у липні:

  • Під час першого етапу підвищення переглянуть зростання середньозважених тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення ліцензіатів в середньому на 12,3%, під час другого – 14,1%;
  • Під час другого етапу витрати одного домогосподарства (родини з 2 – 3 осіб) на водопостачання та водовідведення за місяць орієнтовно зростуть на 60 гривень.