Зростання курсу 5 жовтня

За результатами торгів на міжбанківському валютному ринку, долар виріс на 1 копійку, його ціна 5 жовтня становитиме 36,6 гривні. НБУ хоч і запровадив гнучий курс, він залишається керованим. Євро також зросте на 1 копійку. 5 жовтня він матиме значення – 38,42 гривні.

Читайте також Що потрібно для того, аби оформити пенсію за віком

Що відбувається на фінансовому ринку 4 жовтня

  • На початку торгів долар купували за 36,61 гривні і продавали по 36,65 гривні. У Другій половині дня відбулося зниження курсу, долар купували за 36,6 гривні і продавали – 36,64 гривні.
  • Готівковий долар впав на 5 копійок і в кінці дня склав 38,35 гривні.

Що буде з доларом до кінця осені

Юрій Гелетій – заступник голови НБУ каже, що хоча восени долар зазвичай зростає, значних коливань очікувати не варто. Хвилювання на фінансову ринку спричинені тим, що у цей час формується і утверджується бюджет на рік.

Юрій Гелетій

Заступник голови НБУ

Курс у бюджеті – це чисто розрахунковий показник. Він необхідний для обрахунку показників бюджету. Причому в нашій історії він майже завжди відрізнявся від фактичного значення курсу. НБУ ніколи не орієнтувався та не орієнтується на курс, закладений до бюджету. У нас свої завдання, пріоритетне з яких – збереження курсової стійкості.