Офіційний курс валют

У середу, 6 липня, Національний банк України встановив офіційний курс євро на рівні 30,11 гривні за євро, що на 47 копійок менше, ніж у вівторок. Востаннє такий курс був ще у листопаді 2021 року.

Цікаво Винагороди до 3000 доларів: чому літо – найкращий час, щоб почати інвестувати

Польський злотий також подешевшав – до 6,35 гривні за злотий. Це на 14 копійок більше, ніж попереднього банківського дня. Впав у ціні й британський фунт стерлінгів – на 46 копійок – і коштує 35,10 гривні.

Проте важливо розуміти, що це не гривня зміцнилася щодо цих валют. Нагадаємо, що офіційний курс долара залишається незмінним – ще з 24 лютого НБУ зафіксував його на рівні 29,25 гривні.

Відтак всі інші курси валют щодо гривні регулятор вираховує з котирувань валютних пар з американським доларом на міжнародному ринку. Тож сьогоднішні курси такі завдяки тому, що долар зміцнився щодо євро, злотого та фунту.

Тому офіційні курси зараз не є індикатором економічної ситуації в Україні та позиції гривні. Про це більше може "сказати" курс на готівковому ринку, який не обмежують.

Готівковий курс валют

За даними finance.ua, готівковий курс іноземних валют в Україні станом на 4 липня зупинився на рівні:

  • Долар: покупка – 34,58 гривні, продаж – 35,34 гривні.
  • Євро: покупка – 35,59 гривні, продаж – 36,77 гривні.
  • Злотий: покупка – 7,60 гривні, продаж –7,79 гривні.
  • Фунт стерлінгів: покупка – 42,32 гривні, продаж – 44,00 гривні.

Яким буде курс після війни

Навіть в НБУ не можуть дати прогноз курсу долара, яким він буде після війни, коли його "відпустять". Але там наголошують, що все залежатиме від допомоги, яку Україна отримуватиме від своїх міжнародних партнерів та інвестицій.

Зазначимо, що Україна представила 10-річний план відновлення. На нього знадобляться 750 мільярдів доларів.

Важливо – що буде з пальним у найближчі місяці: дивитися відео