Як зазначили в прес-релізі "Метінвесту", металургійні підприємства реалізували 89 проектів, спрямованих на відновлення зруйнованої обстрілами інфраструктури та житла, реконструкцію лікарень, шкіл і дитячих садків, ремонт доріг і придбання транспорту.

При цьому наголошують, що обстріл мікрорайону Східний 24 січня 2015 року міг перерости в гуманітарну катастрофу, якби не вчасна допомога металургійних комбінатів Маріуполя. Співробітники підприємств вже на наступний день почали відновлювати постраждалі квартали. На тимчасове утеплення вікон будівельної плівкою, скління, ремонт дитячих садків, шкіл та будинків приватного сектору металурги направили близько 9 млн грн. Ще майже 3 млн грн перерахували жителям мікрорайону для самостійного відновлення житла.

На відновлення залізничного моста через річку Кальчик, підірваного в кінці 2014 року, група "Метінвест" виділила 14 млн грн. Поки йшло будівництво основного моста, металурги оперативно відновили резервний одноколійний міст. Це дозволило запобігти економічному колапсу і повній зупинці промислових підприємств в місті, а також відновити залізничне сполучення Маріуполя з рештою території України.

Також металурги повідомляють, що ММК ім. Ілліча, зокрема, на подолання наслідків обстрілу селища Сартана направив 1,7 млн ​​грн і закупив два нові автобуси. "Азовсталь" продовжує капремонт міськлікарні №4 та інших об'єктів, ремонтує дороги.

"У наші мирні плани в минулому році не раз втручалася війна. Неможливо було повноцінно займатися будівництвом і розвитком . Доводилося кидати всі ресурси на відновлення зруйнованого", – констатував генеральний директор "Азовсталі" Енвер Цкітішвілі.

У свою чергу гендиректор ММК ім. Ілліча Юрій Зінченко зазначив, що інвестиції підприємства в розвиток Маріуполя склали близько 250 млн грн за останні 5 років

"Це наш свідомий внесок у майбутнє міста. Сьогодні металурги змушені виживати. Виною тому і криза в країні, і ситуація на світових ринках, і драконівська політика держмонополій. Але ми продовжуємо вірити в майбутнє української металургії і майбутнє Маріуполя", – резюмував топ-менеджер.

ММК ім. Ілліча і "Азовсталь" входять до групи "Метінвест", основними акціонерами якої є ЗАТ "Систем Кепітал Менеджмент" (71,24%) і група компаній "Смарт-холдинг" (23,76%).

ТОВ "Метінвест Холдинг" – керуюча компанія групи "Метінвест".