Мінімальна зарплата для лікарів

  • Не менш ніж 20 тисяч гривень для лікаря, фармацевта та фахівця з реабілітації.
  • Не менш 13,5 тисяч гривень для медичної сестри чи брата.

Читайте також Кадровий голод та високі зарплати: кого шукатимуть роботодавці у 2023 році

На які заклади поширюватиметься зарплата

У повідомленні розповіли, що гарантії щодо виплати базової заробітної плати поширюватимуться на ті медичні заклади, які мають договори із НСЗУ за Програмою медичних гарантій, при цьому їх фонд оплати праці з нарахуваннями за поточний місяць не має перевищувати 85% грошового доходу, отриманого у поточному місяці, з урахуванням накопичених залишків.

Зарплати можуть бути більшими

Зарплати у 13,5 та 20 тисяч гривень не є фіксованими та можуть бути вищими. Керівник закладу охорони здоров'я може встановити доплати та надбавки до зарплати з урахуванням складності, відповідальності та умов виконуваної роботи, кваліфікації працівника, результатів його роботи.

Разом з тим медичним закладам не варто 100% свого бюджету спрямовувати на зарплати, адже так вони не матимуть ресурсу на закупівлю ліків та медичних виробів, а отже ці витрати лягають на плечі пацієнта.

Головний лікар країни Ляшко зазначив, що таким чином неефективні лікарні можуть порушувати головне право пацієнта на отримання безоплатної та якісної медичної допомоги, що суперечить договору з Національною службою здоров’я України.

Олег Ляшко

Міністр охорони здоров’я

Оптимально, коли медичний заклад спрямовує на фонд заробітної плати близько 70 – 85% від свого загального бюджету. Медичні заклади повинні мати кошти на покриття ліків, харчування, розвиток лікарні. Тоді ми можемо бути певні, що лікарня працює ефективно та надає якісні й безоплатні послуги українцям.