Писарук фігурує у справі про крадіжку рефінансування 1 мільярда 200 мільйонів гривень, яке було виділене на один з банків Олега Бахматюка – VAB, повідомив у своєму телеграм-каналі екснардеп Сергій Лещенко.

Читайте також: НАБУ обшукує Райффайзен Банк, – ЗМІ

У вівторок, 12 вересня, Вищий антикорупційний суд обере Писаруку запобіжний захід.

Саме Писарук вів переговори з Бахматюком і давав вказівки співробітникам, але замість внесення застави на 1 мільярд 200 мільйонів Бахматюк вніс заставу на 200 мільйонів гривень,
– пояснив Лещенко.

Раніше ЗМІ повідомили, що 11 листопада ввечері детективи НАБУ прийшли до Райффайзен Банку, щоб затримати голову правління Писарука. Також відбулися обшуки у справі VAB банку про ймовірне заволодіння рефінансуванням Нацбанку (у 2014 році) на суму 1,2 мільярда гривень.

В НАБУ повідомили про затримання 7 людей, але прізвищ не назвали.

Ексглава НБУ Валерія Гонтарева заявила, що затримання Писарука пов'язане з його роботою в НБУ. Адже під час роботи в Нацбанку Писарук був заступником Гонтаревої та відповідав за банківський нагляд.

Що відомо про VAB банк Бахматюка? 20 березня 2015 року НБУ вирішив відкликати банківську ліцензію та банк VAB. За даними НБУ, станом на початок жовтня 2014 року VAB за розміром активів займав 16-е місце (23,97 мільярда гривен) серед 166 банків, що діяли в країні. Власник банку – бізнесмен Олег Бахматюк – неодноразово звертався до Фонду гарантування вкладів фізосіб і НБУ з пропозицією реструктуризувати борги, але Нацбанк відхилив його пропозиції і вимагав негайно стягнути заборгованість за кредитами рефінансування.