У Нацбанку пояснили, що поточна ситуація на українському валютному ринку склалася під впливом психологічного чинника, який, імовірно, має короткостроковий ефект. Водночас причин для паніки немає, наголосили у НБУ.

Зверніть увагу Курс гривні в обмінниках впав до рівня серпня 2019 року

НБУ бореться з "розхитуванням" ситуації на валютному ринку за допомогою продажу валюти з резервів, обсяг яких досяг максимального рівня з 2012 року.

Національний банк продовжить слідкувати за ситуацією з поширенням коронавірусу та за станом світових фінансових і товарних ринків, і буде за необхідності й надалі проводити інтервенції для згладжування надмірних курсових коливань,
– додали у НБУ.

Також у відомстві зазначили, що ситуація в економіці України наразі стабільна: падіння цін на нафту, яке відбулося 9 березня, позитивно вплине на економіку, а падіння цін на товари українського експорту компенсували збільшенням обсягу цього експорту.

Що відбувається з курсом валют: головне

В останній тиждень лютого 2020 року через паніку, спричинену коронавірусом, фінансові ринки у світі втратили щонайменше 5 трильйонів доларів. На світових фінансових ринках стався найбільший спад від часів Світової фінансової кризи. Цей спад продовжився і на початку березня.

9 березня світові ціни на нафту протягом дня впали на 30%. Цьому сприяла паніка на ринках, пов'язана з коронавірусом, а також відсутність домовленості між країнами-експортерами нафти (ОПЕК) та Росією.

Більше про обвал фондових ринків і падіння цін на нафту – читайте у матеріалі 24 каналу

10 березня американська і європейська валюти суттєво подорожчали. Особливо це стосується основної валюти ЄС. За долар доведеться заплатити 24 гривні 92 копійки – на 18 копійок більше, ніж у попередній день. Ціна євро – 28 гривень 23 копійки, євро зросло на 54 копійки.