Звичайно, були спекулянти, які хотіли на цьому заробити. Вони скористалися психологічним фактором з боку громадян. Жодних макроекономічних підстав для послаблення гривні не було. Про це 24 каналу сказав Василь Фурман, член Ради Національного банку України.

Варте уваги Обмінники вже не показують курси валют на табло після рішення НБУ: як на це реагують українці

Вперше за місяці війни Нацбанк викупив для поповнення золото-валютних резервів 682 мільйони доларів, продавши лише 30 мільйонів. Тобто є надлишок безготівкового долара,
– пояснив він.

Готівковий ринок не може визначати тренд

За словами Фурмана, щоденно на безготівковому ринку продається і купується 300 мільйонів доларів, а на готівковому – 50 мільйонів. "Він (готівковий ринок – 24 канал) менший в 6 разів, він не може визначати тренд", – наголосив економіст.

У чому причина заборони на табло з курсом

Передовсім, це рішення пов'язане з реформами небанківського фінансового ринку. У межах цих реформ усі обмінники перейшли під нагляд Нацбанку, відбувалося реформування норм-прав документів, проводився аналіз структурної власності, фінансової звітності.

Василь Фурман

член Ради НБУ

Сьогодні небанківський фінансовий ринок – це як банківський ринок до 2014 року. Ми знаємо, якою була банківська система, потім вона пройшла складний шлях реформування. Наразі в умовах війни банки працюють, вони надійні, люди їм довіряють.

На думку Фурмана, ажіотаж, який викликають обмінники нескінченною рекламою, це неправильне явище. У європейських такої кількості немає.

Це правильне рішення. Треба наводити порядок. Я впевнений в тому, що Нацбанк наведе відповідний порядок.

Він додав, що небанківські фінансові установи мають сплачувати податки, операції повинні бути "в білу", а не "в сіру" чи "в чорну". Мають бути РРО, відеоспостереження.

"Надалі Нацбанк відповідними перевірками жорстко контролюватиме обмінники та наводитиме порядок на цьому сегменті ринку", – наголосив Фурман.

Він також припустив, що наприкінці тижня можна очікувати на посилення гривні. "Будемо спостерігати", – сказав він.

У НБУ пояснили заборону обмінникам виставляти валютний курс: дивіться відео