Рейтинг склали дослідники Economist Intelligence Unit.

Найдорожчим містом у світі визнаний Сінгапур. Хліб тут коштує 3,55 дол. (96 грн), пляшка столового вина – 23,68 дол. (643 грн), пачка цигарок – 9,63 дол. (261 грн). А заправити машину тут коштує 1,44 дол. за літр бензину (39 грн).

На другій позиції серед дорогих міст – Гонконг, на третьому місці – швейцарський Цюріх. Четверте і п'яте місця поділили японські міста Токіо і Осака. Також у першій десятці опинилися Сеул, Женева, Париж, Нью-Йорк і Копенгаген.

Український Київ – на 8-му місці з кінця рейтингу. Найдешевшим виявилося казахське місто Алма-Ата. Кілограм хліба там коштує 0,9 дол. (24 грн), пляшка столового вина – 5,67 дол. (154 грн), пачка цигарок – 1,02 дол. (28 грн), а літр бензину – 0,49 дол. (13 грн).

У десятку найдешевших міст, крім Алма-Ати та Києва, також потрапили Лагос (Нігерія), Бангалор (Індія), Карачі (Пакистан), Алжир (Алжир), Ченнаї (Індія), Мумбаї (Індія), Бухарест (Румунія), Нью-Делі (Індія).

Дослідження Worldwide Cost of Living проводять двічі на рік. Воно ґрунтується на порівнянні 400 цін на 160 видів товарів і послуг. Зокрема, дослідники розглядають ціни на їжу, напої, одяг, товари для дому та особистої гігієни, ціни на оренду житла, транспорт, рахунки за комунальні послуги, ціни за приватні школи, допомогу по дому і відпочинок.

Читайте також: Які країни найохочіше дають шенгенські візи: інфографіка