Що потрібно для того, щоб отримати пенсію

Якщо ви перебуваєте на тимчасово окупованій території і уже маєте достатній страховий стаж, то пенсійні виплати вам призначають автоматично. Тобто, можна буде обійтись без особистого візиту до Пенсійного фонду України.

Цікаво Підвищення пенсій у березні 2023: на скільки проіндексують виплати

Громадянам, що мають інвалідність, пенсію призначатимуть згідно з датою встановлення інвалідності органами медико-соціальної експертизи.

Проєкт Закону спрямований на забезпечення соціальної захищеності громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території або на території, де ведуться бойові дії шляхом надання можливості для призначення пенсії з дня досягнення пенсійного віку незалежно від строку звернення за пенсією.
– йдеться у пояснювальній записці законопроєкту.

Зазначається, що українці які проживають на окупованих територіях, не мають інтернету та українського мобільного зв'язку, а також позбавлені можливості особисто відвідати Пенсійний фонд.

Законопроєкт передбачає, що такі правила діятимуть до скасування воєнного стану і протягом трьох місяців після цього.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що однією із пріоритетних задач уряду на 2023 рік є проведення пенсійної реформи. Її результатом буде впровадження накопичувальної пенсійної системи, завдяки якій кожен працюючий українець матиме рахунок для обов'язкових пенсійних накопичень.