В Україні наступного року буде запущено пенсійну реформу. Її мета – довести рівень виплат до 30-50% середньої зарплати, а також зрівняти старі та нові пенсії.

Читайте також: Як зростуть пенсійні виплати українців з 1 грудня

На скільки зростуть пенсії в Україні

  • Мінімальна пенсія

Зі зростанням прожиткового мінімуму в Україні наступного року рівень мінімальної пенсії теж зміниться. Сума зросте до 2 361 гривні з 1 січня 2024 року.

  • Максимальна пенсія

Максимальний рівень пенсійних виплат виплачується у десятикратному розмірі, тобто за показниками бюджету на наступний рік – на рівні 23 610 гривень. Сума зросла фактично на 2,6 тисячі гривень.

Індексація 2024: кого чекає

Наступного року для деяких категорій громадян передбачена індексація, як було цьогоріч навесні. Перерахунок пенсій відбудеться у три етапи: в січні, березні та липні.

  1. З січня підвищення отримують ті, хто отримує мінімальну та максимальну пенсії. Про це ми писали вище.
  2. У січні та липні пенсіонери, які отримують мінімальні пенсії у 65 років з повним страховим стажем, можуть розраховувати на нові пенсії.

Йдеться про чоловіків, які заробили 35 років стажу, та про жінок, які мають 30 років пенсійного стажу. Ця виплата розраховується виходячи з мінімальної зарплати, яка підвищиться з 1 січня – до 2840 гривень, а з 1 квітня – 3200 гривень в місяць.

  1. У березні підвищення чекатиме усіх, чиї пенсії мають індексувати за планом.

Якщо пенсіонер отримав потрібну кількість стажу до свого 65-річчя, його пенсія буде зростати з кожною індексацією. У 2024 році для неї буде впроваджено нові правила – зокрема, запровадять так звані пенсійні бали.